Trgovina djecom u Velikoj Britaniji za okultne religijske obrede

Prema pisanu Bussines Insidera, The Timesa, New Observera i drugih britanskih novina u Velikoj Britaniji postoji velika zabrinutost zbog povećanja iskorištavanja djece u okultnim religijskim obredima. „Zabrinuti smo izvješćem da se otima stotine djece u Africi i trgovinom tajno prevozi („trafficking“) u Veliku Britaniju, posebno u London, za religiozne rituale“, rekla je Kirsten Sandberg, voditeljica UN-ovog Odjela za prava djece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kirsten Sandberg je rođena 1954. i bivša je sutkinja norveškog vrhovnog suda. Također je profesorica na Sveučilištu u Oslu i pravni ekspert za dječja prava.

Prema izvješću londonske policije (London’s Metropilitan Police) zabilježeni broj tih slučajeva se posljednje tri godine udvostručio. Godine 2015. samo londonska policija zabilježila je 60 takvih slučajeva koji su uspješno prijavljeni policiji. Većina toga se nikada niti ne prijavi.

„Ta djeca koriste se u tzv. voodoo obredima, a također su pritom silovana i seksualno iskorištavana. Broj svjedočanstava je ekstremno velik“, rekla je gospođa Sandberg.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Britanska policija izvješćuje da su u proteklom desetljeću zabilježeni brojni slučajevi mučenja i seksualnog iskorištavanja djece u okultnim obredima (voodoo, vještičarenje, crna magija i dr.).

Sandberg je izjavila da je trgovina djecom („trafficiking“) dio šireg problema, a radi se o tisućama maloljetnika koji su dovezeni u Veliku Britaniju kao seksualno roblje ili za prisilni rad. Rekla je da zahtijeva od Velike Britanije pojačani nadzor i zakonske ovlasti da bi se spriječile ove zastrašujuće pojave, uključujući i iskorištavanje djece u religijskim okultnim obredima.

„Ta su djeca također i plijen britanskih pedofila“, zaključila je Sandberg.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Isto tako veliki broj britanskih državljana uključen je u seksualno iskorištavanje djece putujući u inozemstvo, prvenstveno u jugoistočnu Aziju. Omiljene destinacije tih pervertita su Tajland i Kambodža gdje među djecom lako nalaze žrtve.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.