U tijeku opća hajka na akademsku zajednicu – nova meta prof. Grčević, voditelj Hrvatskih studija!

Foto: GK/V. Čutura

Pred našim očima 2016. događa se opća hajka i puč instrumentaliziranih medija, ljevičarskih aktivista i studenata koji su odlučili rušiti temelje hrvatske akademske zajednice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nova je meta Izvanredni profesor Odjela za kroatologiju Hrvatskih studija Mario Grčević (47) koji je odlukom rektora Sveučilišta u Zagrebu Damira Borasa imenovan voditeljem Hrvatskih studija.

Kako piše Jutarnji list, jedna od glavnih zamjerki prof. Grčeviću je što želi „pohrvatiti Hrvatske studije“, te da previše forsira „kroatološku priču“ i, kako stoji u programu, “profilirati Hrvatske studije prema proučavanju hrvatskih kulturoloških i identitetskih pitanja”.

Jutarnji list navodi da je prof. Grčević ostao zapamćen kao jedan od potpisnika peticije da se ne kazni Marka Perkovića Thompsona zbog izvođenja izvornika pjesme „Bojna Čavoglave“, nastale početkom Domovinskog rata i velikosrpske agresije na Hrvatsku, na čijem se početku uzvikuje pozdrav „Za dom spremni“. Također se ističe da je profesor bio svojevremeno angažiran u udruzi GROZD, te da je pisao za naš portal Narod.hr, Hrvatsko slovo, te dao intervju Glasu Koncila 2013!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Također se ističe da je bio jedan od kritičara reforme obrazovanja.

> Dr. sc. Mario Grčević: Prijedlogu Nacionalnoga kurikula predmeta Hrvatski jezik ne mogu dati pozitivnu ocjenu

Ono što mediji ne prenose jest da je osim dijela profesora Hrvatskih studija, glavna baza imenovanju od strane studenata dolazi od dijela studenata sociologije na Hrvatskim studijima koji su provodili privatne ankete među studentima bez ikakve kontrole i nadzora, te selektivnim pitanjima aktivno se uključili u rušenje prof. Maria Grčevića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Profesor Grčević rođen je u Varaždinu i član je suradnik razreda za filološke znanosti HAZU-a.

> Neven Budak, bivši predavač na Sorosevom sveučilištu ‘posljednji je sekretar Partije’ i poprilično blizak SDP-u!

Podsjetimo, akademik Mislav Ježić gostujući u televizijskoj emisiji, upozorio je da je od početka zapravo jasno da je pozadina, politička glede događaja oko zagrebačkog Filozofskog fakulteta i pobune protiv nekih osoba na čelnim mjestima Sveučilišta u Zagrebu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Radi se o borbi za sve pozicije koje možete postići, a Filozofski fakultet je vrlo važan u toj konstelaciji. Osim toga, ima jedna osoba koja je tu sigurno posebno motivirana i prisutna od početka, a naravno da nije jedina – to je profesor Neven Budak. Koji je bio dekan našega Fakulteta, i kao dekan našega Fakulteta on je srozao razinu studija na fakultetu kao nitko prije niti poslije njega. On je želio biti rektor Sveučilišta i nije dobio potporu našega fakulteta i vjerojatno je stoga podigao zahtjev za razrješenjem dekana i za razrješenjem rektora”, zaključio je akademik Ježić.

Jedan od inicijatora ocjene ustavnosti Ugovora između Hrvatske i Svete Stolice bio je također Neven Budak a bio je i protiv toga da dekan Bogoslovnog fakulteta, jedan od najistaknutijih i utjecajnih teologa, prof. dr. Tomislav Ivančić bude rektor Sveučilišta.

> Tko su novoizabrani prodekani protiv kojih se buni Plenum Filozofskog fakulteta?

Što se događa sa hrvatskom akademskom zajednicom? Ima li to veze sa rezultatima nedavnih izbora? Zašto nikada kada pobijedi SDP ne dolazi do nemira na fakultetima niti se stvaraju najmanji problemi?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Više je nego jasno da se ulica koja je „podržavala“ Jokićevu reformu s ulica premjestila na fakultete.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.