(FOTO, VIDEO) U utakmici prepunoj golova Barcelona svladala Valenciju i smanjila zaostatak za Realom, Ivan Rakitić igrao do 65. minute

Nogometaši Barcelone u posljednjoj su utakmici 28. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali Valenciju sa 4-2 (2-2) i tako ponovno smanjili zaostatak za vodećim Realom iz Madrida na dva boda uz utakmicu više.

Gosti su poveli preko Mangale (29), ali samo šest minuta potom je Luis Suarez (35) poravnao na 1-1, da bi se Mangala u završnici prvog poluvremena pretvorio u tragičara. Zbog povlačenja za dres Suareza u kaznenom prostoru dobio je crveni karton, a Messi (45-11m) je s bijele točke doveo Barcelonu u vodstvo. Ipak, odmah po polasku s centra Munir (45+1) je uspio izjednačiti na 2-2, ali s igračem manje Valencia u drugom poluvremenu nije izdržala. Messi (52) je svojim drugim golom vratio prednost Barceloni da bi Andre Gomes (89) potvrdio pobjedu u samoj završnici.

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 65. minute.

Barcelona sada ima 63 boda, a vodeći Real je na 65. Valencia je 14. sa 30 bodova.

Atletico Madrid je na Vicente Calderonu pobijedio Sevillu 3-1, a nažalost već u drugoj minuti utakmice ozlijedio se hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko. Branič hrvatske vrste je praktički u prvom napadu Atletica osjetio bol u koljenu zbog čega je sjeo na travnjak. Nakon nekog vremena se podigao i šepajući napustio teren, a umjesto njega u igru je ušao Juanfran.

Iz kluba su poručili kako je Vrsaljko osjetio bol u lijevom koljenu zbog čega je morao napustiti teren.

“Više detalja bit će poznato nakon pregleda,” poručili su s Vicente Calderona.

Vrsaljko će propustiti utakmicu hrvatske reprezentacije protiv Ukrajine u kvalifikacijama za SP koja će se igrati u petak u Zagrebu.

Atletico je do pobjede protiv Seville stigao golovima Diega Godina (31), Antoinea Griezmanna (61) i Kokea (77), dok je poraz Seville ublažio Joaquin Correa (85).

Atletico se ovom pobjedom približio trećeplasiranoj Sevilli na dva boda zaostatka. Atletico sada ima 55 bodova, Sevilla 57.

REZULTATI 28. KOLA:
Leganes – Malaga 0-0
Atletico – Sevilla 3-1 (Godin 37, Griezmann 61, Koke 77 / Correa 85)
Deportivo – Celta 0-1 (Aspas 74)
Sporting – Granada 3-1 (Traore 60, Babin 64, Carmona 67 / Ingason 51)
Barcelona – Valencia 4-2 (L. Suarez 35, Messi 45-11m, 52, Andre Gomes 89 / Mangala 29, Munir 45+1)