Hrvatska je prva u skupini! Pobijedila Makedoniju 29:26

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je prvo mjesto u skupini B svjetskog prvenstva u Kataru nakon što je u dvoboju 4. kola pobijedila Makedoniju 29:26 (15:14) i ostvarila četvrtu pobjedu na prvenstvu.

Hrvatska zatvara natjecanje u skupini u petak, 23. siječnja utakmicom protiv Bosne i Hercegovine, a potom će u osmini finala dva dana kasnije najvjerojatnije igrati protiv Brazila.

Hrvatska je loše ušla u utakmicu i veći dio prvog dijela bila je u rezultatskom zaostatku. U 10. minuti Makedonci su imali tri gola viška (7:4), a u četiri minute kasnije i najvećih plus četiri (9:5). Hrvatska je ipak uspjela izjednačiti (9:9), a potom u samoj završnici prvog dijela ostvariti i prednost od jednog gola (15:14). U nastavku su odabranici Slavka Goluže odigrali daleko bolje i raznovrsnom igrom u potpunosti preokrenuli rezultat. U 41. minuti Hrvatska je prvi put imala tri gola više (20:17), dvije minute kasnije četiri gola plusa (21-17), a u 47. minuti i plus pet (22:17). Do konca utakmice hrvatski igrači su rutinski sačuvali prednost.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Ivan Čupić s devet golova, Domagoj Duvnjak s pet, te Damir Bičanić i Marko Kopljar sa po četiri gola, dok je sjajni Mirko Alilović sakupio 13 obrana. Kod Makedonaca je najefikasniji bio Kiril Lazarov sa sedam golova.

Nakon četiri kola Hrvatska vodi s osam bodova, Makedonija je druga sa šest bodova, treća je Austrija s pet bodova,

HRVATSKA – Makedonija 29:26 (15:14)

Iran – Austrija 26:38 (13:18)