Košarkašice Medveščaka obranile su naslov pobjednica Kupa “Ružica Meglaj Rimac”

Košarkašice Medveščaka obranile su naslov pobjednica Kupa “Ružica Meglaj Rimac”, nakon što su u finalu u Omišu pobijedile Trešnjevku 2009 rezultatom 73-71.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je pitanje pobjednika razriješeno u neizvjesnoj završnici.

Igračice Medveščaka bolje su ušle u utakmicu i nakon prve četvrtine imale su 11 koševa prednosti (23-12), a na poluvremenu +14 (44-30). Međutim, u trećoj dionici Trešnjevka je smanjila na sedam koševa zaostatka (49-56), a do kraja četvrtine na svega pet koševa minusa (55-60).

U posljednju četvrtinu Trešnjevka 2009 ulazi puno bolje i u 32. minuti prvi puta dolazi do izjednačenja 60-60. Medveščak serijom 5-0 bježi na 65-60, no Trešnjevka se još jednom vraća i Ana Lelas 46 sekundi prije kraja postiže koš za 70-70. Marija Radoš je 16 sekundi prije kraja zabila tricu za vodstvo Medveščaka 73-70, a dok kraja susreta Lelas je smanjila s linije slobodnih bacanja na konačnih 73-71.

Medveščak su do pobjede predvodile Iva Borović sa 19 koševa i tri asistencije, Patricia Bura sa 17 koševa i 15 skokova, te Anja Majstorović sa 15 koševa i pet asistencija.

U redovima Trešnjevke 2009 najefikasnije su bile Ana Lelas sa 20 koševa i 13 skokova, Anđela Katavić sa 19 koševa, te Marta Galić sa 12 koševa i šest skokova.