Španjolska: Atletico – Rayo Vallecano 1-0

Nogometaši madridskog Atletica na svom su Vicente Calderonu svladali Rayo Vallecano s minimalnih 1-0 (0-0) u 36. kolu španjolskog prvenstva i tako preuzeli vodstvo na ljestvici.

Gol vrijedan tri boda postigao je Antoine Griezmann u 55. minuti utakmice, neposredno nakon što je ušao na teren.

Atletico je ovom pobjedom pretekao gradskog suparnika Real koji je ranije u subotu također sa 1-0 (0-0) pobijedio na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu. Pogodak za Real postigao je Gareth Bale preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta, a inicijator akcije iz koje je postignut gol bio je Luka Modrić. Modrić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Atletico sada ima 85 bodova, jedan više od drugog Reala, a tri više uz utakmicu više od treće Barcelone koja od 20.30 sati gostuje kod Betisa.