Nogomet se vratio na Maksimir, Hrvatska sjajnim pogotkom Nikole Kalinića svladala Ukrajinu na Maksimiru za korak bliže Svjetskom prvenstvu

Hrvatska igra kvalifikacijsku utakmicu protiv Ukrajine. Izbornici su odredili prvih 11 koji će istrčati na Maksimiru, Hrvatska izlazi bez Marka Pjace.

HRVATSKA: Subašić – Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić – Badelj, Modrić – Brozović, Rakitić, Mandžukić – Kalinić
UKRAJINA: Piatov – Butko, Kučer, Ordets, Matviyenko – Stepanenko – Jarmolenko, Kovalenko, Rotan, Konopljanka – Kravets

Pratite tijek utakmice:

90′ Hrvatska je protiv Ukrajine slavila 1:0 golom Kalinića.

87′ Modrić je sada mogao riješiti utakmicu! Ukrao je loptu, izvukao se lijevo i opalio, ali je njegov udarac obranio Pjatov.

79′ Izašao je Rakitić, ušao Kovačić.

78′ Konopljanka je tukao iz slobodnjaka, Subašić odbio, a odbijenu loptu Jarmolenko poslao preko gola.

71′ Vida tuče glavom, ali pored gola

70′ Pokušaj Modrića s vrha šesnasterca, otišlo je visoko preko gola.

68′ Pivarić je pao nakon što ga je Butko držao rukama, Lahoz se nije oglasio.

60′ Kalinić je nabacio, a Pjatov uz veliki napor to odbio, Nakon toga je Mandžukić tukao glavom, ali je to bio lagan posao za vratara Ukrajine.

54′ Pokušao je Konopljanka, prošlo je pored gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi 1:0

40′ Puca Kovalenko iz slobodnjaka, lak posao za Subašića.

37′ Hrvatska je povela – prekrasan gol dao je Kalinić.

Nikola Kalinić Goal HD – Croatia 1-0 Ukraine… by videosansebastian

36′ Žuti karton za Rotanja

34′ Rakitić je pucao sa šest metara, iskosa. Ali i ovaj put je otišlo visoko preko gola.

24′ Prilika za Ukrajinu, Subašić brani, ali mu je ispala lopta nakon skoka, no s gol crte je očistio Jedvaj.

22′ Brozović je ubacio, obrana Urakine to odbila do Rakitića koji je isprve tukao s 15 metara, ali je otišlo visoko preko gola.

18′ Jarmolenko je opet prošao po Pivarićvoj strani i tukao, ali je Subašić sjajno obranio. Nakon njega su pokušali Rotanj i Stepanenko, no njihove udarce je blokirala naša obrana.

16′ Kalinić puca glavom ali preko gola. Treća šansa Hrvatske večeras.

15′ Odlična prilika za Hrvatsku, Mandžukić je ukrao jednu loptu i krenuo sam na Pjatova. Opalio je i nažalost pogodio vratnicu

10′ Velika prilika za Hrvatsku, Modrić uubacio na peterac. Kalinić se bacio za njom, dirao je nogom, ali je bila prebrza.

7′ Jarmolenko je prošao po desnoj strani i dao u srednu, srećom nije bilo nikoga od njegovih suigrača.

5′ Prošlo je prvih pet minuta, Hrvatska je dominantna