(VIDEO) Nezaustavljivi Monaco i Danijel Subašić slavili u velikom derbiju, iako se igralo bez gledatelja zbog divljanja navijača prekinuta utakmica u St. Etienneu

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Lyon 2-1 i vratio se na vrh Le Championnata.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Radamela Falcaoa (36) i Kyliana Mbappea (44). Lyon je u 51. minuti smanjio golom Lucasa Tousarta, a u nastavku susreta imao još nekoliko lijepih prilika, no gosti su uspjeli obraniti vodstvo i osvojiti važna tri boda.

Danijel Subašić je branio za goste.

U ranije odigranom susretu St Etienne i Rennes su odigrali 1-1, međutim utakmicu su obilježili novi neredi navijača. Dvoboj na stadionu Geoffroy-Guichard igran je bez gledatelja zbog kazne koju je St Etienne dobio zbog divljanja navijača u nedavnom derbiju protiv Lyona.

Međutim, skupina navijača St.Etiennea je u 16. minuti provalila na stadion i ušla na tribine nakon čega je sudac prekinuo susret i povukao momčadi u svlačionice. Prekid je trajao više od 15 minuta dok policija i zaštitari nisu domaće ‘ultrase’ izbacili s tribina. U nastavku susreta nije bilo incidenata, a susret je zavšio 1-1.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Slovenca Roberta Beriča, a pet minuta kasnije izjednačio je Mexer.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Toulousea i Nice. Toulouse je poveo u 56. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Valentin Eysseric.

Na ljestvici vodi Moncao sa 80 bodova koliko imao i PSG, no Monaco ima i utakmicu manje. Nica je treća sa 74 boda.

Lyon – Monaco 1-2 (Tousart 51 / Falcao 36, Mbappe 44)
St Etienne – Rennes 1-1 (Berič 40 / Mexer 45)
Toulouse – Nica 1-1 (Jean 56 / Eysseric 59)