(VIDEO) NHL liga: Pittsburgh poražen kod kuće, Carter Hutton obranio 34 udarca za svoj peti shutout

St. Louis Blues su sa 3-0 pobijedili Pittsburgh Penguinse na njihovom ledu, a Carter Hutton je obranio 34 udarca za svoj peti shutout u NHL-u.

St. Louis (24-19-5) je ovom pobjedom prekinuo niz od tri utakmice i spriječio Pittsburgh (30-12-5) da dođe do pete uzastopne pobjede.

Blues su poveli u prvoj trećini pogotkom Coltona nešto manje od šest minuta prije kraja prve trećien iskoristivši situaciju s igračem više.

Ryan Reaves je povećao vodtsvo na 2-0 nešto više od četiri minute prije kraja druge trećine, a Scottie Upshall je zapečatio rezultata i pobjedu pet i pol minuta prije kraja utakmice.

Vratar Pittsburgha Matt Murray je upisao 25 obrana.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke hokejaške lige NHL koje su odigrane u utorak:

New Jersey Devils – Los Angeles Kings 1-3
Boston Bruins – Detroit Red Wings 4-3 (produžetak)
Pittsburgh Penguins – St. Louis Blues 0-3
New York Islanders – Columbus Blue Jackets 4-2
Montreal Canadiens – Calgary Flames 5-1
Ottawa Senators – Washington Capitals 3-0
Winnipeg Jets – San Jose Sharks 3-4
Nashville Predators – Buffalo Sabres 4-5 (produžetak)
Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning 2-5
Dallas Stars – Minnesota Wild 2-3 (raspucavanje)

ZAPADNA KONFERENCIJA
CENTRALNA DIVIZIJA
W L OTL GF GA PTS
1. Minnesota 31 11 5 155 108 67