Najbolji poslovi za pametne, ali lijene ljude

Je li možda u svijetu u kojem najviše stresa proživljavamo na radnom mjestu najinteligentnija opcija pronaći posao koji je najmanje zahtjevan, a ujedno najunosniji od onih koji se nude? Je li moguće da je najpametnije ići putem koji zahtijeva najmanje truda kada se radi o našem budućem zanimanju, piše BBC.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zašto ne bi bilo u redu tražiti posao koji podrazumijeva nisku razinu stresa? Na internetskoj stranici Quora, namijenjenoj postavljanju pitanja i davanju odgovora, potražili smo prijedloge najprikladnijih poslova za ljude koji su pametni, a lijeni. Evo što smo saznali:

Engleski, itko?

Dizajner kompjutorskih igara Andy Lee Chaisiri je napisao: „Trećina predavača engleskog jezika koje sam upoznao u Pekingu opisuje sebe kao inteligentne, ali vrlo lijene osobe.“

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kaže da su mjesta predavača engleskog jezika u Kini često vrlo unosna i bez visokih kriterija pri zapošljavanju. Ponekad je jedini uvjet da je kandidat rođen na engleskom govornom području.

Chaisiri pojašnjava da mnogi rade kao predavači engleskog jezika samo na pola radnog vremena, budući da je radno vrijeme za takvo zanimanje fleksibilno. Ondje su kako bi unaprijedili svoje znanje, uživali u kratkom odmoru ili pronašli drugi posao, što znači da ako se odluče profesionalno baviti predavanjem engleskog jezika, bez sumnje će se uspinjati u karijeri.

Dodaje: „Vaši će prihodi biti kao prihodi visokoobrazovanih pripadnika srednje klase koji rade 50 sati tjedno i radit će prekovremene do kraja života. Samo naprijed i podučavajte engleski, lijenčine jedne!“

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tipkovnica i pidžama

Ako ne želite otići daleko od svoga doma, Paul Denlinger predlaže idealno zanimanje: „Računalni programer. Iako se radi o neprestanom stjecanju novih znanja, zapravo se ne trebate ‘pretrgati’ od posla. S vremenom shvatite da se mnogi izazovi ponavljaju.“

Prema njegovim riječima, čak i priroda samog posla teži ka što manje rada. „Dobri programeri programiraju s minimalnim brojem linija koda. To je jedno od dobro plaćenih zanimanja koje istovremeno potiče lijenost. A osim toga, imate priliku raditi s drugim poprilično inteligentnim, tehnički nastrojenim ljudima, dok vas ulagači obasipaju novcem za svoju sljedeću veliku ideju.“

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, Chris Leong, programer iz Sidneyja, predlaže „rad za vladu – većina radnih mjesta u Australiji podrazumijeva 35 sati rada tjedno, osim ako steknete višu titulu.“

Pitaj me, ja sam stručnjak

Matthew Kuzma kaže: „Moje je osobno mišljenje da je najbolji mogući posao za onoga tko je inteligentan, a lijen – biti profesionalni „stručnjak“ u nečemu, i biti plaćen za dijeljenje svojih razmišljanja s ljudima koji onda moraju obaviti sav posao.“

Savjetuje onima koji nisu vični radu da „pronađu aktivnosti koje ne smatraju poslom i potraže radno mjesto koje je plaćeno za to. Postoji dobra šansa da ono što je vama zabavno i lako netko drugi smatra toliko teškim da vam je voljan platiti da mu pomognete.“

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uvijek preostaju Windowsi

Izgleda da nije uvijek loše ležerno pristupiti nekom projektu. Arvind Krishnan citira milijardera Billa Gatesa: „Uvijek ću izabrati lijenu osobu za težak posao, jer će ga obaviti na jednostavan način.“

Dakle, poruka lijenim, a inteligentnim ljudima diljem svijeta glasi: „Izgleda da imate priliku u Microsoftu“, kaže Krishnan.

 

 

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.