Zašto je dobro ponekad osjećati glad?

Kad smo bili klinci, posebno u mlađem razdoblju djetinjstva, roditelji, djedovi, bake, su nas nerijetko znali nagovarati da jedemo, nismo baš obožavali baš svaku vrstu hranem nismo bili svjesni što je za nas dobro, niti smo to znali cijeniti, nismo shvaćali da nam žele samo dobro.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na ovaj način od malena stvaramo sami sebi naviku prema kojoj bi uvijek trebali biti gladni, liječnik koji je otkrio da tjestenina ima manje kalorija kada se zagrije prije jela tvrdi da je dobro ponekad osjećati glad te da je to normalna reakcija organizma. Čak i oni koji brinu o prehrambenoj ravnoteži te zdravoj prehrani imaju na svom radnom stolu, u ladici na poslu zalihe zdravih grickalica, na što ih tjera strah od toga da bi mogli ostati gladni, koji je davno urođen čovjeku.

Kultura grickalica je najveći problem, naime, u redu je ponekad ostati gladan, postoje čak i zdravstvene prednosti takvog osjećaja, moramo prihvatiti da je pogrešan mit koji nas uči da moramo stalno jesti ili će nam pasti šećer, tvrde liječnici koji se bave istraživanjem učinka zdrave prehrane i općenito hrane na organizam čovjeka. Jedan od većih problema suvremenog čovječanstva je nerijetko pretjerano konzumiranje hrane, pa čak i kad nismo gladni ili ne osjećamo glad, dakle, radi se o navici.

Kombinacija šećera te masti stvara posebnu vrstu ovisnosti, ne želimo jesti puno šećera ili sladoleda, no, na kraju ispadne da ipak jedemo, tvrde stručnjaci te dodaju da različiti ljudi imaju različiti oblik prehrambene ovisnosti, no, to sve uglavnom ovisi o metabolizmu, povremena je glad ono što treba ponekad sebi dopustiti. Naravno, to ne znači izgladnjivanje.Čovjek mora biti sposoban pronaći ravnotežu koja je odlična za njega i njegov organizam, umjerenost je najbolji saveznik čovjeka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.