Site icon narod.hr

Instruktorica Brainobraina za Narod.hr: Probuđujemo genijalnost u djeci!

Foto: Thinkstock

Brzo i učinkovito učenje, bolja koncentracija i pamćenje te veće samopouzdanje – ciljevi su koji se postižu specifičnim metodama u Brainobrain programu. Brainobrain je program za razvoj moždanih vještina i osobnosti kod djece i sve to uz pomoć metoda kao što je poznata brojalica ‘abakus’.  O zanimljivom programu učenja razgovarali smo s Goranom Pocrnjom, Brainobrain instruktoricom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Narod.hr: Gorana, koliko dugo radite u Brainobrainu? Možete li nam reći što je zapravo Brainobrain? O kakvom načinu učenja se tu radi?

Gorana: Od ožujka ove godine radim kao instruktor Brainobrain programa namjenjen djeci uzrasta 4 do 14 godina.
Brainobrain je edukativni program čiji je cilj u svakom djetetu koji u njemu sudjeluje probuditi genijalnost vlastitu samo njemu, kako intelektualno tako i emocionalno socijalnu. Uspješnost na navednim područjima postižemo pomoću sinergija tehnika Abacus mentalne aritmetike, VAK (Vizalno Auditivno Kinestetički) metode učenja, pozitivne psihologije kroz točno određene alate iz NLP (Neuro Lingvističko Programiranje) te izvođenjem točno određenih Neurobik vježbi.

Narod.hr: Je li to nešto novo u Hrvatskoj? Kako je prihvaćeno?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gorana: Brainobrain program se provodi od listopada 2013. godine. Prvotno je krenuo u Zagrebu i Splitu te se tijekom godina počeo širiti i na ostale dijelove Republike Hrvatske. Brainobrain program trenutačno pohađa 620 polaznika, uz stalni rast, možemo ustvrditi da je odlično prihvaćen i prepoznat od strane roditelja.

Narod.hr: Može li Brainobrain pohađati bilo koje dijete i koji su uvjeti?

Gorana: Program je namjenjen svoj djeci s normalnim fizičkim, emocionalnim i mentalnim razvojem, međutim kod uzrasta od 4 do 5 godina, potrebno je da dijete prepoznaje simbole brojeva i da je sposobno precrtati odnosno prepisati ono što se nalazi na ploči. Valja napomenuti da je bitna motiviranost ponajprije roditelja, ali i djeteta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Narod.hr: Metoda učenja koja se prakticira u Brainobrainu ne postoji u školama? Koji je razlog tome i postoji li mogućnost uvođenja te metode?

Gorana: Brainobrain program je prepoznat od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, te je kao takav dobio pozitivno stručno mišljenje, čime je program dobio otvorena vrata u školama Republike Hrvatske.

Brainobrain je kao poslovni model koncipiran u obliku franšize što je jedan od razloga zašto nismo u sklopu svake škole. Naravno da naš franšizer može imati grupe u školi ali unutar svoje franšizne licence. Naime, Brainobrain program je intelektualno vlasništvo što je pokriveno upravo franšiznom licencom. Ostali razlozi zašto nismo u školama su čiste organizacijske prirode.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Narod.hr: Što kada djeca završe taj program? Slijedi neki nastavak ili dalje rade sami?

Gorana: Brainobrain program se sastoji od 10 odnosno 12 razina, ovisno o uzrastu grupe. Brainobrain je prvenstveno vještina koja omogućava polaznicima trajne rezultate kao što su odlična mentalna koordinacija između lijeve i desne polovice mozga, brzo logično zaključivanje, primanje i obrada informacija, koncentracija, fokus, liderske vještine, samoprezentacija, upravljanje vlastitim ciljevima i planovima i socijalne vještine.

Narod.hr: S koliko djece Vi radite i kako im se sviđa? Kakve su njihove reakcije na ovu metodu učenja?

Gorana: Trenutno sam trenerica 29 djece koja su raspoređena u 5 grupa. To su djeca od 5 do 9 godina. Oni su vrlo razigrani, jako znatiželjni i zapravo u idealnom životnom razdoblju da kroz igru uče nove vještine ali i razvijaju svoj karakter, uče se strpljenju, postaju svjesniji svoje jedinstvene osobnosti i vrlina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Želja i uzbuđenje za novim osobito je vidljiva kada održavam prvi sat jer se većina djece po prvi put susreću sa abakusom, i tada im brojke nisu samo čudni simboli na papiru nego su opipljive, štoviše može ih se dotaknuti, pomicati ih i tako zapravo postaju jasnije i 4-godišnjem djetetu.

Naravno, ponekad se kod neke djece pokaže i otpor prema novome, ali malo pomalo kada se prve nepoznanice svladaju, osjećaj straha koji je prouzrokovao otpor nestaje pred osjećajem radosti. I tu nekako dijete individualno, ali i potpomognuto i motivirano grupom uči svladavati poteškoće, probijati svoje granice i kuša radost dosezanja ciljeva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version