U subotu 9. svibnja održan je jedanaesti po redu Hod za život, obitelj i Hrvatsku. Donosimo najljepše fotografije koje je uslikala Dorja Šlogar.
> Hod za život u Zagrebu: Program završio s porukom ‘Živio život!’
Podsjetimo, geslo ovogodišnjeg Hoda za život je: “Prvi korak je zakon. Život je dar, zaštitimo ga pravednim zakonom!”. Osim u Zagrebu, za pravo na život hoda se u još 19 gradova diljem Hrvatske, ukupno 20.
> Hod za život ove godine u 20 gradova: Prvi put u Puli, Zaprešiću i Gospiću
Građani su se okupili ispred Hrvatskog narodnog kazališta i oko 11 sati zaputili svojom rutom, kretajući se Frankopanskom i Ilicom preko Trga bana Josipa Jelačića do Zrinjevca, gdje je održan prigodni program obilježen svjedočanstvima i pjesmom. Jednu je pjesmu na pozornici otpjevao i najpopularniji hrvatski pjevač Marko Perković Thompson.
Kako je bilo i tko je sve došao hodati za nerođene i rođene, pogledajte u fotogaleriji:
