Rusija planira izdati novčanicu posvećenu Krimu, rekao je jedan visoki dužnosnik središnje banke, što je novi izraz nacionalnog ponosa zbog anektiranja toga ukrajinskog poluotoka.
“Planiramo izdati novčanicu posvećenu Krimu, ali to će biti novčanica u denominaciji koje su već u optjecaju”, rekao je Georgij Luntovski, prvi zamjenik predsjednika banke, novinarima na bankovnoj konferenciji u Sankt Peterburgu.
Novčanica bi trebala biti izdana do kraja godine.
Rusija je anektirala Krim u ožujku, smatrajući da joj to područje povijesno pripada, no time je izazvala najgoru krizu u odnosima Istoka i Zapada od Hladnog rata.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: wikimedia
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.