Slovenci smatraju da bi njihova zemlja mogla primiti najviše 200 izbjeglica

epa04706638 Undocumented migrants, who have illegally entered the country via sea borders, arrive at the port of Piraeus near Athens, Greece, 16 March 2015. According to the Greek coast guard, the number of undocumented migrants entering Greece by sea reached 10,445 people in the first quarter of 2015, compared to 2,863 people for the same period last year. In March, 6,498 migrants managed to reach the shores of Greece's eastern Aegean islands alone, with Lesvos, Chios, Leros and Samos being their main destinations. EPA/YANNIS KOLESIDIS

Većina Slovenaca smatra da njihova država vodi dobru politiku prema potencijalnim imigrantima i da pokazuje solidarnost, ali je suzdržana prema mogućnosti da se kod njih naseli više od 700 izbjeglica iz Afrike i s Bliskog istoka, koliko bi ih, prema predloženim kvotama iz prijedloga Europske komisije, trebala primiti, pokazala je anketa koju je u ponedjeljak objavilo ljubljansko “Delo”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Oko 40 posto ispitanika u anketi iz prošlog tjedna izjavilo je da bi Slovenija trebala primiti najviše 200 izbjeglica, a jedna četvrtina ih smatra da je i taj broj prevelik.

S druge strane, ispitanici podupiru plan vlade premijera Mire Cerara da u vode Mediterana pošalje patrolni brod slovenske vojske Triglav, kako bi sudjelovao u EU akciji Triton namijenjenoj spašavanju unesrećenih izbjeglica na moru i drži da je Slovenija u krizi oko izbjeglica iskazivala odgovarajuću solidarnost.

Slovenska vlada još se nije službeno izjasnila o prijedlogu Europske komisije o primanju tako velikog broj izbjeglica, ali je prema njemu skeptična i drži da bi kvote trebale biti dobrovoljne, a ne obvezujuće.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.