Švedske vlasti optužene za skrivanje stvarnog broja eksplozija i bombaških napada

Foto: Fah

Vlasti u Švedskoj optužene su za namjerno, pogrešno označavanje eksplozija i bombaških napada koje su klasificirali kao “štetu” kako bi iskrivile pravi opseg eksplozija u cijeloj zemlji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Švedski ministar pravosuđa Morgan Johansson prošlog se četvrtka oglasio na Twitteru s tvrdnjom kako su se bombaški napadi u multikulturalnom Malmöu smanjili za 40 posto u posljednje dvije godine, unatoč drugim statistikama koje pokazuju velik porast bombaških napada širom zemlje.

Uz to, prema portalu Samhallsnytt, neki od eksplozivnih incidenata u Malmöu tijekom 2019. godine policija je klasificirala kao ozljede ili jednostavno kao štetu.

>Nakon što je godinama puštala ilegalne migrante u zemlju Švedska prestigla i Hrvatsku po stopi nezaposlenosti

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Primjerice, u siječnju je eksploziv koji je detoniran između dva taksija u gradu proglašen “štetom”, dok je u travnju eksplozija u školi zabilježena kao “ozljeda”.

Optužbe za manipuliranje statistikom dolaze samo nekoliko tjedana nakon što su zaposlenici Švedskog vijeća za prevenciju kriminala (Brå) otkrili da su na njih članovi uprave izvršili pritisak kako bi manipulirali podacima o kriminalu iz političkih razloga, prenosi Breitbart.

Podsjetimo, Švedska policija je u rujnu 2019. godine izvijestila da je broj eksplozivnih incidenata i bombaških napada u Švedskoj od siječnja do srpnja porastao za 45 posto u odnosu na isto razdoblje 2018. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema vijeću za prevenciju kriminala (Bra), Švedska je prošle godine zabilježila velik porast broja eksplozija i bombaških napada, najmanje 236 u prvih 11 mjeseci 2019. godine. Broj eksplozija počeo je naglo rasti porastom priljeva ilegalnih migranata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.