Ovaj put se slažem s Karolinom. Na vlasti debelo koriste državna poduzeća ne samo za vlastito uhljebljivanje u upravama, nego i u nadzornim odborima. Neki od njih članovi su i u nekoliko nadzornih odbora, za što primaju naknadu, a bez ikakve odgovornosti. Kad se u jednoj aferi to pitanje postavilo Andriji Hebrangu, on je odgovorio da oni u nadzornom odboru dobiju hrpu materijala koji ne stignu ni pročitati, pa onda zbog toga ne bi ni trebali biti odgovorni za stanje u tvrtki. Te prinadležnosti poimaju kao samorazumljive sinekure koje im pripadaju temeljem članstva u političkim strankama. Zato bi to trebalo promijeniti; ako već ne odgovaraju, neka onda barem tamo sjede bez naknade.