Državi treba! Državi je uvijek trebalo. Da nahrani jalove krave. I da napuni fondove.. I bankomate. Jučer Fond za nerazvijene krajeve, danas Fond za nerazvijenu “nejač” i Fond za nerazvijene umjetnike, pisce… Severini za zdravstveno i mirovinsko, Milutinu za zdravstveno i mirovinsko, Dežuloviću za zdravstveno i mirovinsko, za četiri potrgane stolce na bijenalu, za susrete u Kumrovcu i Fažani, za partizanske “penzije”… Državi treba! Za podmirenje “stečenih” prava, za Močvaru i Tvornicu kulture, za Centre srpske kulture i običaja kolca i konopca…
Za “zaštićene najmoprimce” i za “pozorište na Breonima” i “vence na Sutjeski”.
I “vence” u Dunavu 17. 11.
Pupovčevi ne samo da su uhljebi, nego na temelju privilegiranih zakona i ne zasluženih povlastica, uporabom saborskog odbora, sami sebi dodjeljuju novac ..Lako je biti satiričar, omalovažavati i vrijeđati druge, ako imaš zajamčeno političko uhljebništvo ..