Ako je istina (sve su prilike da jest) da je smjena 8 ljudi u vodstvu na više nivoa INE dogovorena sa vladom RH (objašnjenje člana NO imenovanog od MOL-a), a da je Škugor jedan od 8 novih ljudi, praktički promoviran tim činom, onda je jasno da je ovaj potez vlade RH, koja politički direktno kadrovira i dovodi loše ljude (zajedno sa Škugorom) što praktički potvrđuje direktnu odgovornost vlade za ovu pljačku. OSTAVKA VLADE I PREMIJERA PLENKOVIĆA I MINISTRA ĆORIĆA TREBAO BI BITI KAO MINIMUM POLITIČKE KULTURE. Jasno je da je Škugor ciljano došao da napravi to što je napravio, a da je vlada ili inicirala to ili slijedila nečije naputke od moćnika iz sjene, što je rezultiralo ovakvom pljačkom stoljeća. Intrigantno bi bilo znati tko je pravi inicijator promoviranja Škugora. OČITO JE KAKO JE OVO SLUČAJ NAJDIREKTNIJE ODGOVORNOSTI VLADE RH.