Ministarstvo je odredilo da nema napredovanja u obrazovanju jer uz isto dolazi povišica od nevjerojatnih 25 eura pa sve do 120 eura, a štedjeti se mora. Pa su u zadnjih nekoliko namjerno zakomplicirali, a i podigli same pragove za napredovanje do te mjere da bi samo netko tko je očito mazohist uopće ulazio u proces skupljanja bodova. Čak kada bi se netko nadobudan odrekao slobodnog vremena, obitelji i prijatelja pa odslušao silne sate usavršavanja, odradio silne projekte i dodatna predavanja kolegama i kolegicama ,naravno sve neplaćeno te pristupio procjeni koju zatim donose ljudi na koji traže dlaku u jajetu jer će imati problema ako “previše ljudi napreduje”. Da li svi dobivaju isti tretman ili politički podobni lakše napreduju? Da li je zaista riječ o nedostatku sredstava ili osmišljenom planu zamjene neovisnih i stručnih ljudi sluganima koji će provoditi indoktrinaciju djece? Zaključite sami.