Gosp. Bratanić, hvala Vam na hrabrosti progovoriti po istini i ne libiti se kazati što treba reći!
Mi nećemo pristati na batinu jugoslavena u našoj državi koju smo mi stvarali hektolitrima prolivene krvi, invaliditetom, brutalnim usmrćivanjem naše braće i sestara kako u odori, još i više civila.
Ona mora biti slobodna za svakoga tko će je poštivati. Ponosan na ovu našu mladost koja pokazuje zrelost i zna što je bilo, ali zna i što treba biti, uz silnu vjeru u naš još uvijek živ narod, Hrvatska će doći do svog procvata.
Sad ne ću govoriti o pravnim dvojbama i tumačenjima, jer da se poštuje istina, pravo bi izgubilo svoj smisao postojanja. Hrvatski narod je narod vjere, narod Krista, a tu nema mjesta za zloću, zločin.
Evo slučajno ja sam ustaški sin, moja dva brata i ja smo krvarili za ovu zemlju, nastavljajući očev put SLOBODNE I NEZAVISNE DRŽAVE HRVATSKE i jedva se suzdržavam na razne uvrede koje svakodnevno doživljavam od tifusarske klateži, od onih koji Hrvatsku vole koliko od nje vuku u novcu, berivima, povlasticama.
Moj otac, ustaški vojnik, bio je častan čovjek koji je samo volio svoju zemlju, njoj služio i nije učinio ni najmanji zločin. A to isto nismo učinili niti moj brat pa ni ja.
Nikad nisam čuo slova o zločinu ustaške vojske. Da je tome tako, niti danas nema niti jednog dokaza, niti jednog groba, masovne grobnice ili što drugo. Žrtve u vrijeme NDH treba staviti u kontekst u kojem su se događale.
Imao bih na dugo i široko, srdačno vas pozdravljam našim toplim, domoljubnim pozdravom za dom! Čestit Božić i sretnu novu godinu vama i svim Hrvatima.