Site icon narod.hr

Rečeni Yugo Amerika

YUGO

Foto: Snimka zaslona, Restart, YouTube

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Donosimo vam komentar čitatelja na članak Evo koliko je HAVC platio srbijanski film ‘Yugo ide u Ameriku’,  objavljen  24.03.2026.

 

😂
Amerikancima, baš ciljano njima,
nikom drugom (?),
Srbi koji rade za hrvatsko Ministarstvo Kulture, pokazuju kako se rade prava moderna – kola!
Rečeni Yugo amerika.
U kulturnom hrvatskom interesu!
“Jakako i jašta, reče moja tašta.”
💄💋🧕
Što je sljedeće?
Predlažem i odričem se autorskih prava:
“Jedna ucviljena šnajderica, ali naprednih shvaćanja
u jeleku, anteriji i sa modernim opancima
šokirana odlaskom muža u motoriziranu valjevsku brigadu na silu
potjeranu na Hrvatsku,
se posvećuje dizajnu.
U dizajnu nalazi utjehu.
Srbijanske motive sa jeleka inventivno transponira u nove kreacije.
Postiže velik uspjeh u Parizu. Pokazuje pariškoj modi kako se sve može i bolje i suptilnije i ukusnije.

Parižani zabezeknuti!

👁️👁️
“Jelek, anterija i opanci
po tome se znaju Srbijanci” 🎶🎶🎶
(“Naglašavaj kako izgovaraš!”
Vuk Prepisaković Karabratić)
🫲🫱
Brat bratu da to vrijedi bar 1,7 milijuna ‘evra’
iz HAVC-ove Kasice Prasice!
“Reci – dragička!”
☹️

Nije dosta??

Neka se film prikaže barem jedanput
u 40 kulturnih centara srbske nacionalne manjine
u Hrvatskoj
pa će se ‘lahko’ skupiti koliko treba.
Biće i viška
pa će HAVC konačno biti u plusu?!
Doći će i autobusi iz Srbije!
Državni autobusi sa probranom publikom,
a ne blokaderski biciklisti.
“Laste” već znaju put, napamet.
Vjerujem da Ministrica, barem hrvatska, za srbijansku nisam siguran – neće praviti probleme.
Jaki su i utjecajni i naši pariški diplomati. I oni će baciti oko na uradak.

🎶🎶🎶

“Oči čarnije” (Oči krasnije) je čuvena ruska romansa/ciganska pjesma o očaravajućim crnim očima. Tekst govori o fatalnoj privlačnosti, strasti i tuzi koju donose oči voljene osobe, a često se izvodi u sporom, emotivnom ritmu.”

🎶🎶
👁️👁️👁️👁️👁️👁️
Tako Svijet!
A mi? Kako je kod nas?!
” Oj, hrvatska Mati
nemoj zaplakati…”
Niste desničar?
Ukus vam je više napredniji?
Hrvatska za svakog ima ili pjesmu ili pjevača koji ne pjeva!

💄💋🧕

Evo jedne međimurske.
Nadam se da ju znate:
“Deca, moja deca
deca, moja deca nikaj nete mela
mati vam je kriva, se vam je zapila

prodala je grunta, ve ju sused punta
prodala je kravu, seno i otavu

prodala gorice, zbog vinske kapljice
prodala je šumu, gret se hodi kumu…”
🎶🎶🎶

*Glas naroda je rubrika u kojoj donosimo komentare naših čitatelja na aktualne teme. Oni mogu, ali i ne moraju odražavati stav redakcije. Držimo da doprinose raznolikosti promišljanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version