Stopa PDV-a među najvišima u Europi, koja snažno pogađa i najsiromašnije, hiperinflacija koja se sustavno prikazuje ekstremno manjom, kako bi se slika AP poboljšala. Bar u ovo predbožićno vrijeme vidimo i osjetimo ogroman porast cijena u odnosu na prije nekoliko godina.
Sustavna rastrošnost kad su u pitanju sredstva u proračunu (i onih najsiromašnijih). Parazitima iz ngo-a, poklanjanje i novca hrvatske sirotinje ukrajinskim korumpiranim elitama u 9 navrata. Pupovcu i njegovim Srbima i četnicima. Abnormalno dizanje plaća sebi i zastupnicima u Saboru. Čime podstiče i dizanje plaća na sva 3 nivoa vlasti i svim državnim birokratima.
Uništavanje stoke i poljoprivrede zbog lažnih globalističkih agendi.
Plaćanje daleko viših cijene energije jer se slijepo podržava one koji žele produžiti rat u Ukrajini (čime se udaljilo od daleko jeftinije ruske energije). Slijepa podrška lažnim i krajne štetnim zelenim politikama i klimatskim promjenama. Sustavno zanemarivanje gospodarstva – nedonošenje ikakva smislena sustavnog plana…
Naravno da onda novca uvijek nedostaje i da želi još daleko veći proračun haračenjem i onih najsiromašnijih….
Globalizam se ugledao na komunizam s jakom državom i državnom potrošnjom. AP je baš našao u tom neredu svoj ideal.
Najsiromašniji i umirovljenici su za njega samo teret i trošak, koji više ne doprinosi “njegovu” proračunu i njima ne treba više živjeti. Njih treba po njegovim postupcima zatrti, trebaju nestati iz društva kako bi “vladarima” ovog svijeta smanjili trošak i kako bi im bilo bolje.