Običnim ljudima koji nisu upoznati sa cijelom situacijom na Fakultetu hrvatskih studija potrebno je svakako puno više informacija o svemu što se tamo događa. Iz informacija koje se mogu naći na interenetu čini se da politika i vrh vlasti pokušava preko ministra Fuchsa i dekana Barišića nametnuti svoju kontrolu nad sveučilištima, u ovom slučaju nad Fakultetom hrvatskih studija. Nadam se da će se naći netko tko će svima nama koji smo zainteresirani znati reći o čemu se točno radi, dati malo više informacija o svemu napisanom u ovom članku. G. Šterc uživa veliko povjerenje širokih narodnih masa i njegov stav svakako je mnogima jedan orijentir o cijeloj ovoj situaciji. Čak je danas situacija i u Zapadnim državama, osobito u SAD-u da sveučilištima dominiraju ljevičari, marksisti (Frankfurtska škola) i nameću studentima svoj svjetonazor, svoju ideologiju. To su i te kako znali iskoristiti bogati moćnici kako bi u suradnji sa ovim lijevim dominantnim silama na sveučilištima u SAD-u nametnuli svoje agende, svoje sadržaje, pa smo mogli vidjeti kako drsko, bezobrazno i prljavo zajedno ruše Trumpa s ciljem totalne kontrole SAD-a, a posljedično i cijelog svijeta. Čini se da je Plenković dobio zadatak da ovlada sveučilištima u Hrvatskoj na isti način, s istim ciljem.