U srijedu 22. veljače, gradonačelnik Zagreba Milan Bandić je na novinarski upit hoće li nakon prekida suradnje s bivšim koalicijskim partnerom Zlatkom Hasanbegovićem vratiti ime Trga maršala Tita ustvrdio da je micanje imena bio njegov prijedlog , “a treba li trg maršala Tita biti negdje drugdje, to ćemo vidjeti”.
Idućih dana potvrdilo se kako Bandić doista ozbiljno sanjari o povratku trga koji će nositi ime jugokomunističkog diktatora i masovnog ubojice Josipa Broza Tita i to između ostaloga kako bi se osvetio dr. Zlatku Hasanbegoviću i Neovisnima za Hrvatsku koji su raskinuli koaliciju s njegovom strankom.
>Milan Bandić obnovio fontanu ‘Tratinčica za Tita” i poručio: “Neće vam proći referendum!”
S druge strane, Mađarska je 2013. godine donijela zakon kojim se zabranjuje uporaba naziva ulica u spomen na represivne režime te je od tada promijenjeno oko 2.200 takvih imena ulica.
Za sada je diljem zemlje ostalo tek nekoliko desetaka mjesta po Lenjinu, a postoji i malo selo u sjeveroistočnoj Mađarskoj, gdje se ulica 1. svibnja križa s Lenjinovom, Narodnom armijom (mađarski komunisti) i ulicom Crvene armije.
Mađarski antikomunisti aktivno djeluju da se i toj nekolicini ulica promjene imena, pa je tako Društvo mađarskih patriota, po pisanju Magyar Nemezeta, 25. veljače kada Mađarska obilježava počast komunističkim žrtvama pokrenulo prikupljanje potpisa kako bi se promijenili nazivi svih preostalih ulica nazvanih u čast neslavne komunističke prošlosti.