Site icon narod.hr

Karamarko pozdravio odluku o povratku Šešelja u pritvor jer se ‘vratio u Srbiju i dalje širiti mržnju’

Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko pozdravio je u ponedjeljak odluku Prizivnog vijeća Haškog suda da se optuženi ratni zločinac Vojislav Šešelj vrati u pritvor u Scheveningenu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uoči obilježavanja 25. obljetnice osnutka HDZ-a u zagrebačkoj četvrti Donji grad, Karamarko je u izjavi novinarima izrazio “iskreno zadovoljstvo zbog te odluke” te ustvrdio kako se Šešelj, u fazi čekanja presude, vratio u Srbiju i dalje širiti mržnju i ideje zbog kojih je 90-ih došlo do agresije i rata s velikim žrtvama i posljedicama.

Sukob Matića i Glogoško je “nepotreban”

Upitan za najnoviji sukob ministra branitelja Predraga Matića i predsjednika Udruge 100-postotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida (HRVI) 1. skupine Đure Glogoškog, koji je priznao da ne spava u prosvjedničkom šatoru branitelja u Savskoj 66, nego u državnoj kući u Zaprešiću, Karamarko je ustvrdio da je riječ o nepotrebnom sukobu. Matić je trebao dati ostavku na ministarsku dužnost jer je očito kako ni on ni njegovi pomoćnici ne mogu komunicirati s bazičnom populacijom za koju su zaduženi, rekao je Karamarko.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istaknuo je da bi Vlada, “da je ispravna”, svaki dan omogućila Glogoškom i ostalim braniteljima da se tamo odmaraju. Trebala je organizirati posebnu skrb za prosvjednike, to bi pokazalo njezin korektan odnos prema braniteljima i invalidima, iz Ministarstva su im trebali donosili hranu i okrepu, skrbiti se o njima i voziti ih u tu kuću gdje i trebaju biti invalidi, a ne ovako žalosno reagirati, rekao je predsjednik HDZ-a.

Naime, ministar Matić izjavio je da Glogoški bespravno već pet mjeseci koristi kuću u državnom vlasništvu te najavio novi pravilnik o korištenju te kuće u Zaprešiću.

Podržava predsjednicu oko obveznog vojnog roka

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Novinare je zanimalo i kako Karamarko komentira razmišljanja predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović o vraćanju obveznog vojnog roka u Hrvatskoj.

Rekao je da mu je ta ideja bliska jer smatra da Hrvatska uz profesionalnu vojsku mora imati i ljude spremne i obučene da u svakom trenutku brane domovinu.

“Sigurnosna situacija se komplicira, mislim da o nečemu takvom moramo razmišljati. Naravno, sve ćemo prepustiti stručnjacima i stratezima, u konačnici mi smo dio NATO saveza te ovisi i što će naši partneri reći”, zaključio je Karamarko.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version