Site icon narod.hr

Panenić: Vratimo institut pomoći u kući

Foto: fah

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Saborski zastupnik Mosta Tomislav Panenić apelirao je u srijedu u Saboru da se u Zakono o socijalnoj skrbi vrati institut programa pomoći u kući u širem obliku.

“Tako oni koji ne ostvaruju pravo na novčanu pomoć ostvare pravo na ljudsku pomoć”, rekao je Panenić nakon stanke saborske sjednice, na temu nedavnog stradavanja u požaru tročlane obitelji staraca u Vinkovcima.

Za njihovo stradavanje, kaže Panenić, kriva je nebriga sustava. “Ukidanjem programa pomoći u kući brojni korisnici ostali su bez pomoći, bez ljudi koji ih obilaze koji bi javili da imamju probleme”, upozorio je Mostov zastupnik.

S njim se složio i Kažimir Varda (Stranka rada i solidarnosti, Reformista i nezavisnih zastupnika) koji je pozivao kako bi se svi trebali ponašati kao “građani socijalne RH”.

“Pitam se da li je vinkovački gradonačelnik prošetao gradom i vidio u kakvom je stanju njihova kuća u kojoj su živjeli kao štakori u podrumu. Vjerujem da su vidjeli ali ih nije briga i to je slučaj s obitelji Mitrović”, rekao je Varda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version