Plenković i Petrov s litavskim ministrom o LNG-u i željeznici

Foto: fah

Hrvatski premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora Božo Petrov razgovarali su u petak u Zagrebu s litavskim ministrom vanjskih poslova Linasom Linkevičiusom o jačanju suradnje Hrvatske i Litve, uključujući i iskustva te baltičke zemlje u gradnji plutajućeg LNG terminala koji i Hrvatska planira na otoku Krku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: fah

“Posjedujemo značajna iskustva u izgradnji novog plutajućeg LNG terminala u luci Klaipeda na Baltičkom moru, koji je značajno pridonio energetskoj sigurnosti i neovisnosti Litve i susjednih država, a koja možemo podijeliti s Hrvatskom tijekom izgradnje LNG terminala na Krku”, rekao je Linkevičius na sastanku s Plenkovićem.

Prema vladinu priopćenju, dvojica dužnosnika razgovarala su i o aktualnim projektima željezničkog povezivanja koje provodi Litva s drugim baltičkim zemljama.

Naglasili su važnost nastavka partnerske suradnje Hrvatske i Litve u okviru EU-a i NATO-a, osobito o potrebi jačanja kolektivne sigurnosti i obrane, priopćila je vlada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Hrvatska i Litva dijele zajedničke interese za razvoj energetske, ali i prometne infrastrukture i u tom smislu trebaju intenzivnije surađivati” istaknuo je Petrov prema saborskom priopćenju.

Podsjetio je i na prošlogodišnje otvaranje hrvatskog veleposlanstva u Vilniusu, glavnom gradu Litve koja je bila druga država, nakon Slovenije, koja je priznala neovisnost Hrvatske 30. srpnja 1991.

Linkevičius je istaknuo značajan doprinos Hrvatske održavanju stabilnosti jugoistočne Europe i podupro politiku proširenja Europske unije te članstvo susjednih zemlja u NATO-u, stoji u priopćenju Sabora.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.