Utorak, 8 travnja, 2025
4.9 C
Zagreb
Pratite nas:

Pretežno sunčano te iznadprosječno toplo

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U većem dijelu zemlje danas pretežno sunčano te iznadprosječno toplo. U unutrašnjosti ujutro ponegdje magla, ponajprije u gorskim krajevima te u Posavini, a oblačnije u gorju i na sjevernom Jadranu, osobito na širem riječkom području gdje može pasti malo kiše.

Vjetar slab, u gorskim i sjeverozapadnim krajevima do umjeren jugozapadni i južni, na Jadranu slab do umjeren jugoistočni, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).

Najviša dnevna temperatura uglavnom od 17 do 22 stupnja Celzijeva.

HAK: Kolnici mjestimice vlažni i skliski u Gorskom kotaru te na mjestima pod maglom

Kolnici su jutros mjestimice vlažni i skliski u Gorskom kotaru te na mjestima pod maglom, a smanjena je vidljivost i na dionicama autocesta A1 između čvorova Otočac i Zadar 2; A3 Bregana-Lipovac između Velike Kopanice i Lipovca i A6 Rijeka-Zagreb između tunela Tuhobić i čvora Oštrovica, javio je Hrvatski autoklub (HAK).

Tijekom jutra očekuje se pojačan promet u gradovima, na prilaznim i obilaznim cestama, a u zonama radova mogući su kraći zastoji. Vozačima se savjetuje da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razmak između vozila.

Prekinut je promet na Jadranskoj magistrali između Omiša i Makarske u mjestu Marušići (DC8), zbog prometne nesreće.

Vozilo u kvaru na autocesti A11 na čvoru Jakuševec u smjeru Siska.

Na autocesti A3 Bregana-Lipovac kod naplatnih postaja Bregana u smjeru Slovenije kolona teretnih vozila duga je oko kilometar.

Trajekti i katamarani plove prema redu plovidbe.

U prometu je i dalje veliki broj biciklista, mopedista i motociklista. Vozače ostalih vozila HAK upozorava da prilikom uključivanja u promet, prestrojavanja, pretjecanja, obilaženja, polukružnog okretanja ili skretanja pripaze upravo na ovu kategoriju sudionika u prometu te im ne oduzimaju prednost prolaska na raskrižjima. Bicikliste, mopediste i motocikliste također se podsjeća da poštuju prometne propise i ograničenja brzine.

Zimsko je računanje vremena pa vozače motornih vozila HAK podsjeća da na motornim vozilima za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: hina/gs

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci