Site icon narod.hr

Sandro Glumac izabran za predsjednika splitskog SDP-a

Glumac

Split, 18.04.2026.Izborna konvencija Splitskog SDP-a. Na slici Sandro Glumac.foto HINA/ Mario Strmotić/ ms

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za novog predsjednika gradskog odbora SDP-a Split, na stranačkoj konvenciji, izabran je kao jedini kandidat Sandro Glumac, te je pozvao članove da vrate energiju i vjeru u ono što rade, da pokažu da politika može biti poštena, odgovorna i u službi građana.

U predsjedništvo splitskog Gradskog odbora SDP-a kandidirali su se Branko Grčić, Joško Markić, Marin Jurjević Baja, Maja Krčun, Karmen Višić, Darko Parić, Karlo Pilko, Goran Šarotić i Slavica Bartulović Barač.

Glumac: ”Split se razvija bez jasne vizije”

– Dolazim pred vas kao liječnik, ali danas govorim kao građanin koji više ne želi šutjeti dok gleda kako se ovaj grad vodi. U medicini nas uče da prvo postavimo točnu dijagnozu. A dijagnoza za Split i Hrvatsku nije dobra, jer gledamo kako se ovaj grad vodi bez jasnog smjera, bez odgovornosti i bez stvarne brige za ljude, rekao je Glumac članovima konvencije.

– Naš grad bi trebao biti ponos Dalmacije, a danas je primjer loših odluka i propuštenih prilika. Ljudi gube povjerenje u vlast jer ne mogu živjeti od svog rada, plaća i mirovina. Mladi ne mogu riješiti stambeno pitanje pa žive s roditeljima ili odlaze u inozemstvo. Zdravstveni sustav je preopterećen dugim listama čekanja, a ogroman novac se prelijeva iz javnog u privatno zdravstvo, rekao je.

Ocijenio je da se Split razvija bez jasne vizije, s nizom neriješenih problema u svim segmentima života, javlja HRT.

– Oslanjamo se isključivo na turizam koji ne može sam bez drugih djelatnosti donijeti stabilnost, sigurnost i održivi razvoj grada. Sve je to rezultat loše politike i to moramo jasno reći, ocijenio je Glumac.

Poručio je da splitski socijaldemokrati neće biti tu da klimaju glavom i čekaju bolja vremena, već su se okupili da mijenjaju stvari.

– Dosta je politike bez odgovornosti, koja zanemaruje potrebe grada i ljude koji žive od svog rada i mirovine, rekao je novi šef splitskog SDP-a, dodajući kako iza njih stoji veliki dio građana koji vole Split i njegovu tradiciju.

Pozvao je članove da vrate energiju i vjeru u ono što rade, da pokažu da politika može biti poštena, da može biti odgovorna i u službi građana. Vrijeme je, kazao je, da prestanu biti promatrači i da preuzmu odgovornost.

>Milanović i SDP prozivaju Vladu, a 2012. su organizirali homoseksualnu povorku protiv volje Grada Splita

Jakšić: Matijevićevo ”koketiranje” s HDZ-om nije nas doveo u bolju poziciju

Za potpredsjednike Gradskog odbora SDP-a izabrani su Slavica Bartulović Barač i Goran Šarotić, a izabrana su i druga tijela – Predsjedništvo i Gradski odbor.

– Danas završava proces restrukturiranja splitskog SDP-a, s izbornom konvencijom na kojoj će izabrati novo vodstvo stranke. Ponosan sam na proces koji ostaje iza nas, mislim da smo ga napravili na iznimno korektan način, s obzirom na to da smo prije desetak mjeseci snažno udarili u zid, izjavio je Jakšić uoči izborne konvencije.

– Treći put zaredom smo doživjeli iznimno loš rezultat za gradonačelnika u Splitu gdje smo i ostali na jednoznamenkastim brojevima. To je nešto što SDP ne može dopustiti. ako misli biti ozbiljna stranka u Hrvatskoj, a to želimo biti i u konačnici smo najjača oporbena stranka, kazao je Jakšić, ujedno povjerenik SDP-a za Split nakon raspuštanja ogranka.

Nakon toga se dogodilo, podsjetio je, da je SDP-ov kandidat za gradonačelnika i dotadašnji predsjednik splitskog SDP-a (Davor Matijević) pretrčao HDZ-u. Sigurno da nas to nije dovelo u bajnu situaciju, rekao je Jakšić.

Jakšić je rekao kako za splitski SDP, s obzirom na tim ljudi koji će se na konvenciji okupiti, dolaze mnogo bolji dani, da će imati adekvatnu ekipu koja će moći odgovoriti izazovima i dobiti snažan vjetar u leđa za ono što u Splitu trebaju predstavljati.

– To je da budu najjača oporbena stranka i da se u idućem izbornom ciklusu ‘tuku’ za pobjedu, rekao je potpredsjednik SDP-a.

Plan mu je ojačati stranku

Jedini kandidat za predsjednika splitskog SDP-a splitski anesteziolog Sandro Glumac ranije je izjavio kako mu je plan ojačati stranku, zbog čega su u posljednje vrijeme imali cijeli niz sastanaka na kojima su okupili ljude iz Foruma seniora, ali i mlade kako bi se posložili na najbolji način i postali vodeća stranka u Splitu.

Za trenutačno stanje u gradskom SDP-u rekao je da nije dobro, odnosno da je najlošije u modernoj Hrvatskoj, no sada su na pravom putu da postanu vodeća stranka.

– Motiv za kandidaturu mi je bio taj što sam socijaldemokrat, ljevičar i antifašist. Dugo sam u zdravstvu, radim u bolnici i svaki dan mi se događanja stvari koje nisu dobre za naše pacijente. To su goleme liste čekanja na specijalističke preglede i zahvate koji su ljudima prijeko potrebni. Velik se novac ulaže u zdravstvo, a prilijeva se iz javnog u privatno zdravstvo. Sve to treba mijenjati u korist naših građana, osobito onih koji su bolesni, rekao je Glumac, koji je član SDP- a od gimnazijskih dana.

>Matijević o izlasku iz SDP-a, Glavina o brojkama u turizmu, Melvan o pomorcima

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version