Tko je Snježana Vasiljević iz redova srpske manjine, koja će u Vladi možda zamijeniti Miloševića?

Vasiljević
Snimka zaslona

Tko je Snježana Vasiljević, koja se spominje kao osoba koja bi, u rekonstrukciji Vlade, mogla doći kao predstavnica srpske nacionalne manjine na mjesto SDSS-ovog Borisa Miloševića, sada potpredsjednika Vlade za društvene djelatnosti i ljudska prava?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Izv. prof. dr. sc. Snježana Vasiljević, izvanredna je profesorica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje izvodi nastavu iz predmeta Europsko javno pravo, Fundamental Rights in the EU, Pravo Europske unije, Europsko antidiskriminacijsko pravo, Pravo Europske unije i upravljanje europskim projektima na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Jedna je od potpisnica pisma podrške nastavnika i suradnika pravnog fakulteta Pravnog fakulteta LGBT povorci u Zagrebu.

Godine 2013. uključila se i u kampanju protivnika referenduma o braku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Plenkovićeve trgovine: Na SDSS-ovo mjesto potpredsjednika Vlade dolazi Snježana Vasiljević?

> Evo kako sebe na FB predstavlja Plenkovićeva kandidatkinja za potpredsjednicu Vlade RH

Već je bila “u igri” za ulazak u Vladu 2020., ali je tada prihvaćen Milošević, navodno zbog više političkog iskustva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zanimljivo je kako je upravo HDZ 2014. u Saboru tražio od tadašnje SDP-ove vlasti da povuče svoj prijedlog članova Etičkog povjerenstva koje nadzire izbore jer su u njega imenovali članicu SDSS-a Vasiljevi, a prema zakonu članovi tog povjerenstva ne mogu biti kandidati na izborima ni članovi bilo koje stranke.

Vasiljević je tada demantirala da je članica stranke stranke i predsjednica Gradske organizacije SDSS-a Zagreba, iako ju je sama stranka tako predstavljala.

”Ja sam bila stručno angažirana jer sam stručnjakinja za europsko pravo, ali nisam bila članica stranke i za to postoji očitovanje SDSS-a za Etičko povjerenstvo’, kazala je tada Vasiljević.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zalagala se za Istanbulsku konvenciju

”Ne ratificira li Hrvatska na koncu ovu Konvenciju, ne znači da se ona neće primjenjivati. Kao članica EU-a obvezni smo implementirati ono što i Unija u vlastito zakonodavstvo”, kazala je za N1 Snježana Vasiljević s Katedre za europsko javno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Pogledajte što je još govorila o Istanbulskoj konvenciji koju je Plenković unatoč masovnim prosvjedima nametnuo Hrvatskoj:

Biografija s Pravnog fakulteta

Na stranicama Pravnog fakulteta Vasiljević je predstavljena kao: Izv. prof. dr. sc. Snježana Vasiljević, M. Phil (Cambridge), (matični broj znanstvenika 252930) je izvanredna profesorica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje izvodi nastavu iz predmeta Europsko javno pravo, Fundamental Rights in the EU, Pravo Europske unije, Institucije i pravni sustav EU-a, Europsko pravo ravnopravnosti spolova i nediskriminacije, Pravo Europske unije i upravljanje europskim projektima na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Diplomirala je (summa cum laude) i doktorirala na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Magistrirala je na Pravnom fakultetu Sveučilišta Cambridge, Darwin koledž.

Dobitnica je četiri Dekanove te Rektorove nagrade, treće nagrade Američke odvjetničke komore za najbolji rad u području spolne diskriminacije te stipendija Zaklade Zlatko Crnić, Ministarstva znanosti i tehnologije i Sveučilišta u Zagrebu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rodna ravnopravnost

Predstojnica je Zavoda za javno pravo i javnu upravu Pravnog fakulteta u Zagrebu,
predsjednica je Odbora za sprečavanje diskriminacije i ravnopravnost spolova Pravnog fakulteta u Zagrebu, vanjska članica Odbora za pravosuđe Hrvatskog sabora, ad hoc sutkinja pri Europskom sudu za ljudska prava

Urednica je četiri knjige, autorica samostalne znanstvene monografije pod nazivom „Slično i različito: diskriminacija u Europskoj uniji i Republici Hrvatskoj“, suurednica i koautorica knjige “Gender Equality in a Global Perspective”, “Temeljna prava i zabrana diskriminacije u praksi europskih i nacionalnih sudova  i “Rodna ravnopravnost: pravo i politike”  te autorica gotovo stotinjak članaka i poglavlja u knjizi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.