Site icon narod.hr

Još se ne zna kako će izgledati nova školska godina: Hoće li cijepljenje učitelja biti obvezno?

djeca maske

foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Još uvijek se ne zna kako će izgledati nova školska godina. Razmatraju se različiti modeli, a sve će ovisiti o brojevima oboljelih i procjeni epidemiologa, javlja N1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Capakova zamjenica: ‘Maske će biti obvezne u školama od 5. razreda pa nadalje’

> Podatci ministra Beroša – je li u Hrvatskoj preko 500 cijepljenih osoba zaraženo koronavirusom?

Učitelji su na ljetni godišnji odmor otišli s nepoznanicom – hoće li im cijepljenje postati obveza ili ne. Sada ih je procijepljeno oko polovinu, iako obveze nema.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“U rasponu je između 50 i 55 posto. Je li to puno ili malo, sigurno bi bilo bolje da je više, ali tako je kako je”, kaže Željko Stipić iz sindikata Preporod.

Na posao se uskoro vraćaju, ali niti roditelji niti nastavnici još nemaju nikakvih informacija pod kojim Covid okolnostima i mjerama. Ministar zdravstva daje odgovor u kojemu ne otkriva puno.

“Kakvi će biti podaci, stvarno ne znam, ali ono što znam je da Ministarstvo obrazovanja već sada razgovara s epidemiolozima. Oni imaju elemente i oni će odlučiti o elementima za početak školske godine”, rekao je Vili Beroš.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ministarstvo obrazovanja šuti, o svemu će se oglasiti tjedan dana prije početka školske godine, a epidemiolozi su mišljenja da će sve biti isto kao i lani.

“To su maske za starije učenike od 5. razreda pa nadalje, a učenici niže dobi ne nose maske”, rekla je Ivana Pavić Šimetin, zamjenica ravnatelja HZJZ-a.

Ako izbije žarište, neće cijela županija ići na online nastavu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Princip je da ne mora u cijeloj županiji biti isto u svim školama, nego da se svaka škola pojedinačno gleda”, kaže Pavić Šimetin.

Kvaliteta obrazovanja pala nam je na niske grane.

“Jasno je da zaostatci postoje. Ja kao profesor hrvatskog u gimnaziji u razredu imam 140 sati godišnje, a sa skraćivanjem nastavnog sata s 45 na 40 minuta to je 15 sati. To je 15 sati godišnje i to ima posljedice na znanje naših učenika”, rekao je Stipić.

Neznanje učenika je jedna strana problema, ali trenutni fokus je na neznanju o organizaciji rada jer niti sindikati niti učitelji niti roditelji još ne znaju plan Ministarstva kako i pod kojim mjerama kreće nova nastavna godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version