Kći muškarca koji je preminuo u siječnju od korone optužuje Kinu: ‘Virus postoji mnogo duže, nego što tvrde’

Foto: Fah

Peter Attwood (84) iz Kenta preminuo je u bolnici 30. siječnja nakon što je imao problema s kašljem i povišenom tjelesnom temperaturom koju je dobio prije Božića. Kao uzrok njegove smrti proglašeno je zatajenje srca te upala pluća, no testovi provedeni nakon njegove smrti otkrili su da je u njegovom plućnom tkivu bio prisutan Covid-19 što ga čini najranijom zabilježenom smrću u Velikoj Britaniji od te bolesti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Koju ulogu u skrivanju istine o koronavirusu ima KP Kine?

>Kako se financira Svjetska zdravstvena organizacija čiji je najveći donator nakon povlačenja SAD-a Bill Gates?

>Njemačka tajna služba presrela komunikaciju Kine i Svjetske zdravstvene organizacije

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Stručnjak za sigurnost Cvrtila: ‘Postoji mogućnost da se iza koronavirusa krije oblik hibridnog rata’

>(VIDEO) Raste zabrinutost da je Svjetska zdravstvena organizacija pod kontrolom Kine: Kritike dolaze iz SAD-a, Tajvana i Japana

Umirovljeni tajnik tvrtke iz Kenta prve je simptome imao 15. prosinca, dva tjedna prije nego što je Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) objavila informacije o virusnim upalama pluća u Wuhanu. Njegova kći Jane Buckland optužila je kineske dužnosnike da su zataškali zarazu u najranijim danima te tvrdi kako bi njezin otac koji nikada nije putovao u inozemstvo, kao i mnogi drugi, još uvijek mogao biti živ da se ranije saznalo za novi koronavirus.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Covid očito postoji mnogo duže nego što mi znamo”, rekla je i dodala: “Moj bi otac još uvijek mogao biti ovdje da smo ranije znali za prijetnju ovog užasnog virusa”, piše britanski Metro, a prenosi Večernji list.

Jane (46) također je imala simptome zaraze prije Božića, a oni su uključivali suhi kašalj i vrućicu. Ona nije sigurna je li imala koronavirus, no razmišlja o plaćanju testa koji provjerava antitijela. Njezina je 18-godišnja kćer slične simptome razvila početkom siječnja. Do sada se smatralo da je 70-godišnja žena preminula u ožujku prva žrtva koronavirusa u Velikoj Britaniji, no sada je potvrđeno da je koronavirus stigao mnogo ranije nego što se prvotno smatralo.

Sumnje u izvješća iz Kine, već su dale brojne države, uključujući SAD i Veliku Britaniju

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Generalni direktor Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), Tedros Adhanom Ghebreyesus  mjesecima je odbijao proglasiti pandemiju i umjesto toga zahvaljivao je Kini što nam “povećava sigurnost”. Zbog navedenog je utjecajni američki think-tank kojeg je osnovao Henry Kissinger objavio kako Tedros duguje Kini nakon što ga je komunistička partija podržala tijekom njegova izbora za generalnog direktora 2017. godine.

No, osim SAD-a, kritike na račun SZO-a stigle su iz Tajvana jer je isključen iz razgovora o borbi s koronavirusom usprkos uspjesima koje je polučio. Tajlandska je Vlada upozorila SZO na rizik od prijenosa virusa s čovjeka na čovjeka još u prosincu, no nije bila saslušana.

Kasnije, zbog izglednog upletanja kineske Komunističke partije u podatke glede koronavirusa, reagirala je i Velika Britanija koja ih je optužila za umanjenje broja potvrđenih slučajeva zaraze koronavirusom između 15 i 40 puta, kako bi se umjetno povećala smrtnost od virusa i time izazvalo zatvaranje gospodarstva u državama diljem svijeta. Da je Kina umanjila broj zaraženih, potvrdili su stručnjaci iz Hong Konga.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.