Afričko prvenstvo: Uvjerljive pobjede Alžira i Senegala

Nogometaši Alžira osvojili su prvo mjesto u skupini C Afričkog prvenstva s maksimalnih devet bodova nakon što su u susretu posljednjeg 3. kola u Kairu svladali Tanzaniju sa 3-0 (3-0), dok je prolazak u osminu finala iz ove skupine izborio i Senegal koji je u izravnom susretu za drugo mjesto također u Kairu nadigrao Keniju sa 3-0 (0-0).

Alžir je sve riješio u posljednjih 10-ak minuta prvog poluvremena kada su se u strijelce upisali jednom Slimani (35) i dva puta Ounas (39, 45+1).

Senegal je dugo lomio otpor Kenije, a nakon što je Sarr postigao prvi pogodak u 63. minuti, dok kraja utakmice je s dva gola pobjedu potvrdio Mane (71, 78-11m) te se tako iskupio za promašeni kazneni udarac u prvom poluvremenu.

Alžir je završio kao prvi u skupini s devet bodova, Senegal drugi sa šest, dok se prolasku još uvijek može nadati treća Kenija s tri boda. Tanzanija je natjecanje završila kao posljednja bez bodova.

Ranije u ponedjeljak odigrani su susreti posljednjeg kola u skupini D u kojoj je Maroka osvojio prvo mjesto s maksimalnih devet bodova zahvaljujući 1-0 (0-0) pobjedi protiv Južnoafričke Republike, dok je prolazak u osminu finala iz te skupine osigurala i Obala Bjelokosti koja je završila kao drugoplasirana sa šest bodova nakon 4-1 (1-0) pobjede protiv Namibije također u Kairu.

Maroko je sve tri utakmice u skupini dobio sa po 1-0, a protiv JAR-a je pogodak u 90. minuti postigao Boussoufa.

Obala Bjelokosti je protiv Namibije povela sa 2-0 golovima Gradela u 39. i Diea u 58. minuti, na 2-1 nakratko je smanjio Kamatuka u 71., ali su Zaha u 84. i Cornet u 89. minuti potvrdili pobjedu favorita.

JAR je natjecanje završila na trećem mjestu s tri boda i još uvijek ima izglede za plasman u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, dok je Namibija ostala posljednja bez bodova.

REZULTATI 3. KOLA,
Skupina C:
Alžir – Tanzanija 3-0 (Slimani 35, Ounas 39, 45+1)
Senegal – Kenija 3-0 (Sarr 63, Mane 71, 78-11m)
Maroko – JAR 1-0 (Boussoufa 90)
Obala Bjelokosti – Namibija 4-1 (Gradel 39, Die 58, Zaha 84, Cornet 89 / Kamatuka 71)