Arsenal nadigrao blijedu Sevillu, preokret Kopenhagena, pobjede Intera i Bayerna, Real uvjerljiv

U četvrtom kolu skupine B nogometne Lige prvaka Arsenal je kao domaćin nadigrao Sevillu s 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

Topnici su nakon pola sata slomili otpor Seville. Jorginho je “probio” obranu gostiju uputivši sjajnu loptu na krilo do Bukaya Sake koji je ubacio pred gol do Leandra Trossarda kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.

Na 2-0 je povisio Saka u 64. minuti. Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 65. minute.

U drugom susretu ove skupine PSV Eindhoven je pobijedio Lens sa 1-0. Nizozemci su brzo poveli. U 12. minuti je Johan Bakayoko ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za 1-0.

Nakon Manchester Cityja i RB Leipziga, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Real Madrid, Bayern München, Inter te Real Sociedad.

Real Madrid je u susretu C skupine na Santiago Bernabeu pobijedio Bragu s 3-0 uz sjajnu predstavu Viniciusa Juniora koji je postigao pogodak i upisao dvije asistencije. Četvrtom pobjedom “Kraljevski klub” se učvrstio na vrhu ljestvice skupine osiguravši i prolaz dalje. Za Real su zabili Brahim Diaz (27), Vinicius Junior (58) i Rodrygo (61). Luka Modrić je za Real zaigrao od 74. minute.

U prvom susretu iz ove skupine Napoli i Union Berlin su odigrali 1-1.

Plasman u osminu finala osigurao je i Bayern u skupini A.

Bavarci su u susretu 4. kola pobijedili Galatasaray s 2-1, a sva tri gola su pala u posljednjih 10 minuta.

FC Kopenhagen i Manchester United su odigrali sjajnu utakmicu s čak sedam golova i nizom prilika na obje strane, a na koncu slavio je domaćin s 4-3 premda su gosti imali 2-0.

Arsenal je u susretu B skupine u Londonu pobijedio Sevillu s 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi krug.

U drugom susretu PSV Eindhoven je pobijedio Lens s 1-0.

Inter je na gostovanju pobijedio RB Salzburg s 1-0, a gol odluke zabio je Lautaro Martinez u 86. iz jedanaesterca.

Luka Sučić je odigrao cijeli susret za Salzburg, dok je Roko Šimić igrao do 79. minute.