Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija igrat će u skupini B Svjetskog kupa zajedno s Italijom, Španjolskom i Sjedinjenim Američkim Državama. Turnir Divizije 1 održat će se od 6. do 12. travnja u Alexandroupoliju u Grčkoj.
U skupini A nalaze se Srbija, Nizozemska, Mađarska i Grčka.
Hrvatska će u prva tri kola igrati redom protiv:
SAD-a (6. travnja)
Španjolske (7. travnja)
Italije (8. travnja).
Nakon toga slijedi dan odmora, a zatim još tri utakmice:
Grčka (10. travnja)
ponovno SAD (11. travnja)
Mađarska (12. travnja).
Prema pravilima natjecanja, nakon prve tri utakmice reprezentacije će odigrati još tri susreta, pri čemu će jedan biti ponovno protiv jedne momčadi iz početne skupine.
Cilj je plasman među najbolje reprezentacije koje će izboriti nastup na završnom turniru Svjetskog kupa u Sydneyju.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasa