Copa America: Messi promašio panenku, Argentina se provukla nakon velike drame

epa10372257 Lionel Messi of Argentina celebrates scoring the 1-0 goal from the penalty spot during the FIFA World Cup 2022 Final between Argentina and France at Lusail stadium, Lusail, Qatar, 18 December 2022. EPA/Noushad Thekkayil

Dok europski nogometni fanovi budno iščekuju četvrtfinalne oglede Europskog prvenstva u Njemačkoj, na drugom kraju svijeta krenula je nokaut faza ovogodišnje Copa Americe.

Tako je mjesto među najbolje četiri reprezentacije osigurala je Argentina nakon velike drame protiv Ekvadora. Aktualni prvaci poveli su u 35. minuti preko Lisandra Martineza, priliku za izjednačenje u 62. je minuti propustio Enner Valencia, promašivši kazneni udarac, da bi, kada se već činilo da će Argentinci upisati još jednu minimalnu, ali rutinsku pobjedu, Kevin Rodriguez u 92. minuti pogodio za poravnanje rezultata.

Kod njih nema produžetaka, a u raspucavanju Lionel Messi je pokušao ‘panenkom‘ prevariti golmana, ali pogodio je tek gredu. Uslijedila su dva uzastopna promašaja Ekvadoraca, udarce Angela Mene i Alana Minde obranio je fantastični Emiliano Martinez. Kako su do kraja svi Argentinci bili precizni slavlje je moglo početi.

Argentina će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Venezuela – Kanada. Druga dva polufinalna para čine Urugvaj i Brazil te Kolumbija i Panama, pišu Sportske novosti.