Rukometaši Danske osvojili su naslov europskih prvaka treći put u povijesti, pobijedivši Njemačku 34:27 (18:16) u finalu EP-a u Herningu.
Danci su time spojili zlato s Olimpijskih igara 2024. (39:26 nad Njemačkom), Svjetskog prvenstva 2025. (32:26 nad Hrvatskom) i sadašnje europsko zlato – prvi put nakon 14 godina.
Napeta prva polovica, domaći finiš
Njemačka se držala do poluvremena, gdje je Danska vodila s dvama golovima (18:16).
Nakon pauze domaćini su u 44. minuti odmakli na +4 (26:22), Njemačka se približila na +2 šest minuta prije kraja (29:27), ali Danci su četiri minute prije finalnog zvižduka poveli s +4, da bi na kraju slavili s prednošću od sedam golova.
Zvijezde finala
Dansku su predvodili Simon Pytlick s osam golova, Mathias Gidsel i Johan Hansen s po sedam.
Vratari Kevin Möller (8 obrana) i Emil Nielsen (7) bili su ključni, dok su kod Njemačke Johannes Golla, Marko Grgić i Juri Knorr postigli po pet golova, a Andreas Wolff imao 14 obrana.
Ovo je deveta danska medalja na EP-ovima (3 zlata, 2 srebra, 4 bronce); Njemačka uz drugo srebro ima dva zlata i broncu.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.