Četvrtak, 18 lipnja, 2026
24.5 C
Zagreb
Pratite nas:
DERBI

Dinamo u sudačkoj nadoknadi do boda protiv Hajduka!

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa, susretu 16. kola HNL-a, nije bilo pobjednika – nogometaši Dinama i Hajduka odigrali su 1-1 (0-0) na maksimirskom stadionu. Situacija na ljestvici ostala je nepromijenjena: Dinamo je i dalje vodeći s bodom prednosti ispred Splićana.

Hajduk je poveo u Zagrebu golom Michelea Šege u 67. minuti. Sve do 12. minute sudačke nadoknade Splićani su držali vodstvo, no tada je Arber Hoxha pogodio za konačnih 1-1. Derbi je obilježilo čak 14 žutih kartona. Prvu opasnost stvorio je Dinamo već u petoj minuti, no pokušaj Bakrara nije završio u mreži. Domaćin je bio aktivniji u uvodu te je u devetoj minuti tražio kazneni udarac, ali je nakon intervencije suca Bennacer uhvaćen u simuliranju i dobio žuti karton.

Gosti su prvi put zaprijetili u 14. minuti putem kombinacije Almena i Rebića, ali je opasnost otklonio Mikić. Veliku priliku imao je Dinamo u 21. minuti – Hoxha je probio po lijevoj strani i ubacio, a Bakrar dobro pucao glavom, no vratar Hajduka Silić obranio je sjajno.

U 24. minuti tresla se gostujuća mreža. Silić je prvo obranio udarac Zajca, a potom je Beljo ugurao loptu u gol. No, pogodak je poništen zbog prekršaja Bennacera u začetku akcije, nakon odluke VAR sobe i suca Kolarića. Dinamo je do kraja poluvremena zadržao dominaciju, iako bez konkretne završnice.

Hajduk je na odmor otišao s nešto slabijim dojmom, uglavnom usredotočen na obranu i zaustavljanje domaćina.

U nastavku je Dinamo nastavio pritiskati, dok su Splićani disciplinirano branili stečeno. U 56. minuti dosuđen je jedanaesterac za Dinamo nakon duela Mikića i Rebića, no nakon pregleda snimke odluka je promijenjena.

Iako je više od sat vremena izgledao bezopasno, Hajduk je poveo u 68. minuti. Livaja je ubacio oštro, lopta se odbila do Almene, a njegov ubačaj s druge strane Michele Šego je iz blizine pretvorio u vodstvo 1-0. Taj je pogodak nakratko preokrenuo igru – inicijativa Dinama se ugasila, a ritam utakmice pao zbog brojnih prekida i bakljada.

Nada domaćinu probudila se u nadoknadi koja je trajala čak 13 minuta. U 97. minuti stvorena je velika gužva pred golom Hajduka, a udarac McKenne prošao je tik pored vratnice. U 112. minuti Dinamo je ipak izjednačio – Kulenovićev pokušaj obranio je Silić, ali je Hoxha prvi stigao do odbijene lopte i postavio konačnih 1-1.

U nastavku subotnjeg programa na Rujevici od 18 sati igraju Rijeka i Vukovar 1991.

Prvi susret kola odigran je u petak, a Slaven Belupo je u Koprivnici svladao Goricu 2-1. Pogotke su postigli Jagušić u 6. i Ćubelić u 75. minuti, dok je za goste zabio Kavelj u 21. minuti.

Nedjeljni raspored: Varaždin – Lokomotiva (15 sati) i Osijek – Istra 1961 (17:30 sati).

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci