Evo kad se igra finale Eura – Engleska i Španjolska

epa11471038 Xavi Simons of the Netherlands (L) and Bukayo Saka of England in action during the UEFA EURO 2024 semi-finals soccer match between Netherlands and England, in Dortmund, Germany, 10 July 2024. EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Poslije Španjolske, plasman u finale Europskog prvenstva u Njemačkoj, izborila je i reprezentacija Engleske koja je u polufinalnom ogledu u Dortmundu pobijedila Nizozemsku s 2:1. Engleska će u finalu, 14. srpnja u Berlinu od 21 sat igrati protiv Španjolske koja je u utorak u Münchenu pobijedila Francusku s 2:1.

Podsjetimo, Nizozemci su poveli u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no u 18. minuti je Harry Kane izjednačio golom iz jedanaesterca. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Inače, Španjolska je dosad tri puta bila prvak Europe (1964., 2008. i 2012.), a Englezi nikad još nisu bili na vrhu Starog kontinenta. Engleska je prije tri godine na Wembleyju izgubila finale od Italije nakon jedanaesteraca