(FOTO) ‘Jadranski derbi’: Rijeka pogađala vratnice, Hajduk odnio bod s Rujevice

U derbiju 8. kola Prve hrvatske nogometne lige nogometaši Rijeke i Hajduka su na Rujevici pred 8000 gledatelja podijelili bodove. Završilo je 1:1 (1:0), a Rijeka je čak u dva navrata pogađala vratnicu. Hajduk je ovim bodom zahvaljujući gol razlici i utakmici više preuzeo vodstvo na ljestvici. Hajduk i Dinamo imaju po 16 bodova.

Domaćin je poveo preko Franka Andrijaševića, inače povratnika na Rujevicu te bivšeg igrača Hajduka. Naime, Andrijašević je u 32. minuti susreta poslije ubačaja Lončara glavom loptu ubacio u mrežu gostiju iz Splita. Andrijašević je šest minuta kasnije pogodio i gredu, dok je 23 minute prije kraja derbija Halilović zatresao stativu. Promašaji su se Riječanima obili o glavu.

U drugom dijelu utakmice Rijeka se povukla pa je Hajduk polako preuzeo inicijativu i na kraju zasluženo došao do izjednačenja. U 74. minuti Nejašmić je pucao pored vratnice, da bi 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara. Inače Teklić je ušao u igru samo tri minute prije nego li je postigao izjednačujući pogodak.

Nakon osmog kola vodi Hajduk sa 16 bodova, koliko ima i Dinamo na drugom mjestu, Rijeka je četvrta sa četiri boda manje.

Strijelci: 1-0 Andrijašević (32), 1-1 Teklić (78)