Site icon narod.hr

(FOTO, VIDEO) Dinamo na bod od Rijeke: Preokretom protiv Osijeka u nastavku utakmice prvak sve bliže vrhu

U derbiju 26. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru preokretom svladao Osijek sa 2-1 (0-1) i tako se primaknuo vodećoj Rijeci na samo bod zaostatka.

Goste je u vodstvo doveo Barać (17) preciznim udarcem glavom, a Dinamo je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. Početkom nastavka udarac Pavičića (49) sa 25 metara pogodio je nekoga od obrambenih igrača gostiju i prevario vratara Mikulića da bi pobjedu domaćima osigurao bivši igrač Osijeka Lešković (84) udarcem glavom nakon centaršuta Matela.

Drugi Dinamo sada ima 64 boda, a Rijeka, koja u nedjelju gostuje kod Cibalije, 65. Treći Osijek je ostao na 47 bodova, dok četvrti Hajduk ima 46.

Foto. fah

U prvom subotnjem susretu Slaven Belupo i Lokomotiva su igrali 1-1 (1-0). Domaće je u vodstvo doveo Heber (39), a poravnao je Antunović (69). Peti Slaven sada ima 29 bodova, a šesta Lokomotiva 26.