(FOTO, VIDEO) Borussia Dortmund zabila četiri komada Bayeru, Tin Jedvaj igrao pedesetak minuta

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na svom stadionu svladala Bayer Leverkusen sa 4-0, a strijelci su bili Jadon Sancho (13), Marco Reus (55, 79) i Maximilian Philipp (63).

Treba reći da je Borussia mogla i uvjerljivije slaviti, ali u 37. minuti Marco Reus nije iskoristio penal, njegov udarac obranio je vratar gostiju. Hrvatski branič u dresu Leverkusena Tin Jedvaj ušao je u igru u 42. minuti umjesto ozlijeđenog stopera Jonathana Taha.

Hoffenheim je u subotu u gostima dobio Leipzig sa 5-2, a Andrej Kramarić je bio asistent za četvrti pogodak Hoffenheima, koji je zabio Mark Uth u 59. minuti.
Mark Uth je postigao i vodeći gol za goste u 14. minuti, a među strijelce za Hoffenheim upisali su se još Gnabry (35), Kaderábek (45) i Rupp (64). Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na peto mjesto, ima 49 bodova, i vratio se u borbu za Ligu prvaka. Četvrti Bayer Leverkusen ima 51 bod.

Eintracht, kojeg vodi Niko Kovač, prije tri dana izborio je finale njemačkog kupa, ali u subotu je na domaćem terenu izgubio od Herthe sa 0-3, te je time gotovo ostao bez šansi da izbori Ligu prvaka. Pogotke za Herthu zabili su Selke (57-pen), Leckie (77) i Esswein (90+1), a hrvatski napadač Ante Rebić zbog ozljede nije bio u sastavu Eintrachta.

Bivši prvak Europe Hamburger upisao je važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši direktnog suparnika Freiburg sa 1-0 golom Lewisa Holtbyja u 54. minuti. HSV je predzadnji sa 25 bodova, a Freiburg ima pet bodova više.