(FOTO, VIDEO) Nevjerojatna golijada i sjajna utakmica: Barcelona se u gostima kod Villarreala spasila u sudačkoj nadoknadi

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal i Barcelona su odigrali 4-4, a bod gostima donio je Luis Suarez golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

“Žuta podmornica” i “Blau Grana” su odigrali fantastičnu utakmicu s osam golova i još nizom prilika na obje strane. Barca je povela 2-0, domaćin je potom okrenuo rezultat s četiri gola u nizu, no Barca je u završnici susreta s igračem više uspjela izboriti remi.

Barcelona je otvorila utakmicu bez Lea Messija, našeg Ivana Rakitića i Gerarda Piquea, međutim i bez njih Katalonci su nakon 16 minuta vodili 2-0 golovima Philippea Coutinha i Malcoma.

Villarreal se nije predavao i do konca poluvremena je smanjio na 2-1 golom Samuela Cuckwuezea u 23. minuti. U nastavak susreta domaćin je ušao sjajno i Karl Toko Ekambi je izjednačio u 50. minuti, a 12 minuta kasnije Vicente Iborra je zabio za 3-2.

Ernesto Valverde je shvatio kako mora reagirati i u igru je ubacio Messija, a potom i Rakitića. Kada je Carlos Bacca u 80. zabio za 4-2 činilo se kako će Barca upisati i treći poraz ove sezone u Primeri.

Međutim, domaćin je u 86. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Alvaro Gonzalez, a Leo Messi je u 90. minuti produžio nadu gostima. U posljednjim sekundama susreta nakon ubačaja iz kornera Luis Suarez je sjajno pogodio za 4-4.

U ranije odigranom susretu nogometaši Atletico Madrida su kod kuće porazili Gironu sa 2-0, pa “colchonerosi” opet imaju pet boodova više od trećeplasiranoga gradskog suparnika Reala.

Atletico je do pobjede došao s teškom mukom jer je poveo Diega Godina tek u 76. minuti, a pobjedu je potvrdio Griezmann u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nikola Kalinić je ostao na klupi domaćina.

U drugoj utakmici Espanyol i Getafe su odigrali 1-1, pa je Getafe i dalje na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka. Iglesias je u 56. minuti doveo domaćine u vodstvo, a za Getafe je izjednačio Rodriguez (72).

Barcelona vodi sa 70 bodova, Atletico ima 62, a Real Madrid 57 bodova. Gerafe je četvrti sa 47 bodova, a zatim slijede Alaves (44), Valencia (43), Sevilla (43)…

REZULTATI
Atletico Madrid – Girona 2-0 (Godín 76, Griezmann 90+4)
Espanyol – Getafe 1-1 (Iglesias 56 / Angel 72)
Villarreal – Barcelona 4-4 (Chukwueze 23, Toko Ekambi 50, Iborra 62, Bacca 80 / Coutinho 12, Malcom 16, Messi 90, Suarez 90+3)