(FOTO, VIDEO) Pogodak i asistencija Rebića za pobjedu Eintrachta: Ovo je jedan od njegovih najljepših golova

Nakon mjesec dana zimske pauze nastavljeno je natjecanje u Bundesligi, a hrvatski napadač Ante Rebić odmah se iskazao pogotkom i asistencijom za svoj Eintracht iz Frankfurta, koji je u subotu u 18. kolu svladao Freiburg sa 3-1.

Rebić je u 36. minuti asistirao Sebastianu Halleru za vodstvo 1-0, a u 40. je i sam zatresao mrežu gostiju. Bila je to briljantna individualna akcija Rebića, koji je lažnjakom izbacio iz igre dvojicu protivničkih igrača i potom je slabijom, lijevom nogom, prekrasno zatresao mrežu sa 18 metara.

Bayer Leverkusen je kod kuće protiv trećeplasirane Borussije Mönchengladbach izgubio sa 0-1, a strijelac pobjedničkog gola bio je Alassane Plea (37). Hrvatski branič Tin Jedvaj nije bio u sastavu Leverkusena.

Dan ranije Bayern, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, kao gost je svladao Hoffenheim sa 3-1 golovima Goretzke (34, 45+1) i Lewandowskog (87), dok je za Hoffenheim svih 90 minuta igrao hrvatski napadač Andrej Kramarić.

Večeras u derbiju kola Leipzig dočekuje vodeću Borussiju Dortmund.