Hajduk gubio pa u teškim uvjetima došao do preokreta, Livaja junak

Nogometaši Hajduka nastavili su sezonu u HNL-u domaćom pobjedom protiv Šibenika, Splićani su dvoboj 18. kola dobili s 2-1 (1-1).

Gosti su poveli kada je u 13. minuti Haruki Arai zatresao splitsku mrežu. Na izjednačenje je Hajduk čekao sve do posljednjih trenutaka prvog dijela, a u 45. je na 1-1 izjednačio Anthony Kalik. Tri boda Hajduku je osigurao njegov najbolji strijelac Marko Livaja koji je u 85. minuti postigao gol za 2-1. Livaja je prvi strijelac lige s dvanaest pogodaka.

Ovom pobjedom Hajduk je došao na četiri boda zaostatka za vodećim Dinamom, s tim da Hajduk ima utakmicu više. Šibenik je ostao pretposljednji na ljestvici i ima četiri boda više od fenjeraša Gorice.