HNL: U zanimljivoj utakmici Osijek slavio kod Gorice, nastavlja se bitka za 2. mjesto

U susretu 17. kola Prve HNL Osijek je na gostovanju pobijedio Goricu sa 2-1, dok je Dinamo rutinski stigao do pobjede protiv Intera sa 2-0.

Gorica i Osijek su odigrali zanimljivu utakmicu, a na koncu su slavili gosti skočivši s tri nova boda na treće mjesto na ljestvici.

Domaćin je došao u vodstvo u 12. minuti. Lukasz Zwolinski je odlično asistirao Joeyja Suka koji je izašao ispred Marka Malenice i mirno pogodio mrežu gostiju. Izjednačio je Marko Marić iz kaznenog udarca u 40. minuti, a gosti su okrenuli rezultat u 74. minuti golom Alena Grgića. Petar Bočkaj je ubacio iz prekida, a loptu je na drugoj vratnicu sjajno zahvatio Grgić i smjestio je neobranjivo pod samu gredu.

Gorica je umalo izjednačila u 84. minuti, ali je Faruku Miya pogodio vratnicu. U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Mario Marina isključen zbog drugog žutog kartona.

U ranije odigranom susretu Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a ‘modrima’ je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću. Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Brune Petkovića koji je u 61. minuti zabio ‘škaricama’ za 2-0. Bile su to njegove druge ‘škarice’ ove sezone nakon što je u studenom gotovo na identičan način zabio i Lokomotivi.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Damiana Kadziora. Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača Intera u prevarila vratara Matkovića.

Dinamo vodi na ljestvici sa 42 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 33 boda, a Osijek je sada treći sa 31 bodom, dok je Lokomotiva četvrta sa 30 bodova. Gorica je ostala na petom mjestu sa 26 bodova, tri više od Hajduka.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Slaven Belupo.