Hrvatska judašica Matić na putu do zlata u Budimpešti pobijedila i svjetsku prvakinju

Hrvatska judašica Barbara Matić ostvarila je u subotu jedan od najvećih rezultata u karijeri osvojivši zlatnu medalju u kategoriji do 70 kg na Grand Slamu u Budimpešti.

Na putu prema zlatnoj medalji svladala svjetsku prvakinju Francuskinju Marie Eve Gahie i svjetsku doprvakinju Portugalku Barbaru Timo.

Hrvatska reprezentativka je prvo “ipponom” pobijedila Švicarku Alinu Lengweiler, a potom je svladala i Belgijku Gabriellu Willems. Za plasman u polufinale Barbara Matić je wazarijem svladala aktualnu svjetsku prvakinju Francuskinju Gahie.

U nedjelju u Budimpešti nastupaju Karla Prodan (do 78 kg) i Zlatko Kumrić (do 100 kg).

Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 50, 100, 200 ili više kuna. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr