Hrvatska protiv Belgije pred Englesku završila porazom

epa09252076 Luka Modric (L) of Croatia in action against Nacer Chadli (R) of Belgium during the International Friendly soccer match between Belgium and Croatia at King Baudouin stadium in Brussels, Belgium, 06 June 2021. EPA/STEPHANIE LECOCQ

Belgija je odnijela pobjedu protiv Hrvatske 1:0 u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva.

Jedini gol zabio je Romelu Lukaku, iako je Hrvatska bolje otvorila utakmicu. No, nije stvarala previše prilika i Belgija je brzo preuzela kontrolu.

Bolja igra Belgije urodila je plodom u 38. minuti, a Hrvatska je opet primila gol poslije prekida.

Hrvatska je dobro igrala i u drugom poluvremenu, no nije bilo nijedne ozbiljne prijetnje prema golu. Dalić je neuspješno pokušao unijeti živosti u igru trostrukom izmjenom i uvođenjem ofenzivnih igrača Kramarića, Vlašića i Pašalića, a kasnije i Brekala te Oršića.

Mogla je Belgija zapečatiti pobjedu u 88. minuti, ali Livaković je prvo sjajnom obranom odbio udarac Lukakua glavom, a zatim zaustavio i njegov drugi pokušaj. Najbolju priliku Hrvatske na cijeloj utakmici imao je Brekalo u 91. minuti, no njegov dobar udarac s 12-ak metara je obranio Courtois.