Inter i Juventus odigrali bez pogodaka, nastupili Mandžukić, Perišić i Brozović

AppleMark

Bio je to ne pretjerano kvalitetan susret s mnogo nervoze i osam žutih kartona. Kod Intera je najbolju priliku imao hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji je u 29. minuti uzdrmao vratnicu, a okvir gola pogodili su i gosti. Sami Khedira je u 69. minuti s pet-šest metara pogodio stativu. Brozović je za Inter odigrao cijeli susret, baš kao i Ivan Perišić. Mario Mandžukić se oporavio od ozljede i zaigrao je za Juve posljednjih 20 minuta.

U nedjelju je odigran i derbi u Napulju između Napolija i Fiorentine. Slavio je domaćin 2-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Bio je to njegov peti ligaški pogodak, a više od njega zabili su tek napadači Napolija Gonzalo Higuain i Lorenzo Insigne, te napadač Sampdorije Eder, sva trojica po šest pogodaka. Napoli je poveo u 46. minuti golom Insignea, a Kalinić je izjednačio u 73. minuti. Samo dvije minute kasnije Gonzalo Higuain je doveo domaćine u novu prednost, a kasnije se pokazalo i do tri boda. Kalinić i Milan Badelj su odigrali cijeli susret za ‘viole’, dok Ante Rebić nije ulazio u igru. Nije nastupio niti Ivan Strinić za Napoli.

Sassuolo je pobijedio Lazio 2-1, a u pobjedničkim redovima svih 90 minuta je odradio Šime Vrsaljko. Verona i Udinese su odigrali 1-1, a za goste je posljednjih 15 minuta odigrao Stipe Perica. Atalanta je deklasirala Carpi 3-0, a u gostujućem sastavu nastupio je Igor Bubnjić. U utakmici s najviše golova Genoa je pobijedila Chievo 3-2, a domaćin je pobjednički pogodak zabio s igračem manje u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Fiorentina sa 18 bodova, Roma je druga s bodom manje, a na trećem mjestu je Inter također sa 17 bodova. Slijede Napoli, Sassuolo i Lazio sa po 15 bodova. Juventus je tek 14. s devet bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Verona (5), Carpi (5) i Bologna (3).

Inter – Juventus 0-0
Atalanta – Carpi 3-0 (Pinilla 7, Gomez 43, Cigarini 63-11m)
Frosinone – Sampdoria 2-0 (Paganini 54, Dionisi 55)
Napoli – Fiorentina 2-1 (Insigne 46, Higuain 75 / KALINIĆ)
Verona – Udinese 1-1 (Pazzini 41-11m / Thereau 84)
Genoa – Chievo 3-2 (Pavoletti 13, Gakpe 17, Tachtsidis 90+3 / Paloschi 1, Pellissier 77)
Sassuolo – Lazio 2-1 (Berardi 7-11m, Missiroli 60 / Anderson 67)
Bologna – Palermo 0-1 (Vazquez 23)
U subotu:
Torino – Milan 1-1 (Baselli 73 / Bacca 63)
Roma – Empoli 3-1 (Pjanić 56, De Rossi 59, Salah 69 / Buechel 75)